medyauzmani.com

Zelensky’nin Donbass’ta Rusya’ya katılma referandumuna ilişkin açıklaması


Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne bağlı Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky, iddia edilen referandum sonuçlarını tanıması halinde Putin’le konuşacak hiçbir şeyi olmadığını söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde düzenlenen “Ukrayna’da Barış ve Güvenlik” konulu toplantıya çevrimiçi bir bağlantı üzerinden katıldı.

Kırım’ın ilhakına kıyasla

Rusya’nın Ukrayna topraklarında Zaporizhia, Kherson, Donetsk ve Luhansk’ta düzenlediği sözde referandumlara atıfta bulunan Zelensky, referandumları Kırım’ı ilhak etme sürecine benzetti.

Bu, Putin ile konuşulacak bir şey olmayacağı anlamına geliyor” dedi.

Zelenski, “Rusya’nın sahte referandumları normal görmesi, Kırım senaryosu ile Ukrayna topraklarını ilhak etme girişimi, Rusya Devlet Başkanı ile konuşulacak bir şey olmayacağı anlamına geliyor. İlhak, tüm insanlığa karşı getirdiği harekettir. Böyle bir harekettir. Artık dünyadaki her ülkeden bir mesaj isteniyor.” dedi.

Üç ilçede oy sayımı tamamlandı

Oyların yüzde 100’ünün sayıldığı Luhansk bölgesinde oyların yüzde 98,42’si, Kherson’da yüzde 87,5’i ve Zaporijya’da yüzde 93,11’i “Evet” dedi. Rusya’ya katılmak için.

Donbass bölgesinin 3 bölgesinde doğrulanmayan sonuçlara göre, Rusya’ya katılma kararı alınırken Donetsk bölgesinde oyların yüzde 56,85’i tamamlandı. Donetsk’te ise sayılan oyların yüzde 94,75’i Rusya’ya katılmayı kabul etti. “Evet” Söylediği aktarıldı.

Diğer üç bölgede olduğu gibi Donetsk’te de aynı sonuç bekleniyor.

Zelensky'nin Donbass #2'de Rusya'ya katılma konusundaki referanduma ilişkin açıklaması

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın