medyauzmani.com

Zaki Morin, ölümünün 26. yıl dönümünde mezarı başında anılıyor


Türk klasik müziğinin unutulmaz isimlerinden besteci ve ses sanatçısı Zeki Moren’in vefatının 26. yıl dönümünde tüm sevenleri sanatçı için bir araya geldi.

Müzik bestecisi, söz yazarı, yorumcu ve oyuncu olan Zaki Morin, bugün hala geniş bir hayran kitlesine sahip olan kendine özgü tarzı ve sesiyle yaşadığı döneme damgasını vurmuştur. 24 Eylül 1996’da öldü.

Türk “Sanat Güneşi”nin sanatçısı Zeki Morin için bir araya geldiler.

Şehzade Sultan’ın türbesindeki törene sanatçının yakınları ve dostları, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yöneticileri, Bursa Zeki Moren Anadolu Güzel Sanatlar Okulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Ölümünün 26. yıl dönümünde Zaki Morin'i mezarında anmak #1

Taht insanların kalbindedir

Törende konuşan yeğeni İlknur Güner, Moren’in Türk halkını seven ve saygı duyan bir sanatçı olduğunu, bakış açısı, tavrı, özverisi ve cesareti ile halkın ruhunda taht kurduğunu söyledi.

“Şarkıları hala duyuluyor ve bu bizi çok mutlu ediyor. Türkiye Zeki Moren’i çok seviyor”

Halkını, gençliğini, ordusunu ve ülkesini çok sevdiği için olduğunu vurgulayan Gunner, şöyle konuştu:

“Bütün bunlara seyirciden tepki geldi. Şarkıları hala duyuluyor ve bu bizi çok mutlu ediyor. Türkiye Zeki Morin’i çok seviyor. Zeki Morin vefat ettiğinde sanırım ilkokula giden çocuklar onu çok sevdiler. Bunu söylediğini duyduğumda çok mutlu oluyorum.” Türkiye var oldukça Zeki Morin’in de var olacağına ve Zeki Morin’in sevgisinin hiç bitmeyeceğine inanıyorum.”

Zaki Morin ölümünün 26. yıl dönümünde mezarında anılıyor #2

Aynı zamanda eğitimin güneşidir.

AA Haber’in haberine göre, TEV Borsası şube başkanı Mehmet Galiçkan, “sanat güneşi”nin kendileri için “eğitim güneşi” olduğunu belirterek, sanatçıyı rahmetle andıklarını söyledi.

Zaki Morin, ölümünün 26. yıl dönümünde mezarında anılıyor #3

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın