medyauzmani.com

Vladimir Putin: Batı gıda krizine neden oluyor


Rus lider, tahıl ürünlerinin fakirlere gönderilmemesine tepki gösterdi. Putin, “Dolandırıcılıktan başka bir şey değil” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, küresel gıda krizinden Batılı ülkeleri sorumlu tuttu.

Putin, Batı’nın gıda pazarında “yırtıcı davranışlara” karıştığını söyledi.

Tahıl anlaşmasının uygulanmasıyla ilgili durumu bir kez daha eleştiren Putin’e göre, Ukrayna’dan gelen tahıl hala dünyanın en fakir ülkeleri tarafından “geçiyor”.

“Dolandırıcılıktan başka bir şey değil”

AA’ya göre, “Batı, küresel bir gıda krizini kışkırtıyor.” Putin, yukarıda bahsi geçen ülkelere yönelik tutumla ilgili olarak şunları söyledi: “Söylemesi utanç verici, ama bu bir aldatmacadan başka bir şey değil.” İfadeyi kullanın.

Rus tarım sektörü yetkilileriyle video bağlantısı aracılığıyla yaptığı toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı, 23 Eylül itibariyle Ukrayna limanlarından ayrılan 203 gemiden sadece dördünün BM programı kapsamında en yoksul ülkelere yöneldiğini kaydetti. .

Putin: Küresel gıda krizini derinleştirmekle tehdit ediyor

Putin, Rus tahıl ve gübre sevkiyatı ile ilgili devam eden zorluklara dikkat çekti. Rusya’ya uygulanan yaptırımlar, birkaç yıldır var olan küresel gıda krizini derinleştirmekle tehdit ediyor.

Bazı önde gelen ülkelerin mali ve gıda politikaları nedeniyle mevcut durumda yaşıyoruz ve bunun tüm sorumluluğu Batı’ya aittir. ” dedi.

Vladimir Putin: Batı 1 numaralı gıda krizini kışkırtıyor

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın