medyauzmani.com

Ve Avrupa kendine yaptırım uyguladı


Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa Birliği’nin Ukrayna’yı işgali nedeniyle Rusya’ya yönelik yaptırımlarını eleştirdi: “Bu silah ters etki yapıyor ve Avrupa yaptırımları kendisi uyguladı.” dedi.

Özellikle Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle uyguladığı yaptırımlar konusunda AB ile aynı fikirde olmayan Macaristan Başbakanı Viktor Orban, AB’yi eleştirmeye devam ediyor.

Orban, parlamentoda yaptığı konuşmada, Rusya’ya yönelik yaptırımların Avrupa ekonomisine darbe indirdiğini söyleyerek savaşı sona erdirmek için ateşkes çağrısında bulundu.

“Avrupa’da hükümetlerin düşmesi şaşırtıcı değil”

İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana İtalya’nın en sağcı hükümetine liderlik etmeye hazır görünen Georgia Meloni’ye atıfta bulunan Orbán, Avrupa’daki hükümetlerin düşmesinin şaşırtıcı olmadığını söyledi.

“Yaptırımlar sonucunda Avrupa halkları daha da yoksullaştı”

Kentsel, Yaptırımlar sonucunda Avrupa halklarının daha da yoksullaştığını, Rusya’nın “cevap bekleyerek” diz çökmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. dedi.

Macaristan Başbakanı Orban: Avrupa 1 No'lu yaptırımlarla kendini vurdu

“Brüksel bürokratları bize Macaristan’ın hak ettiği parayı vermezlerse, biz de gereken parayı başka finans kaynaklarından alacağız.”

AB Komisyonu’nun Macaristan’a 7,5 milyar avroluk fonu kesme önerisine atıfta bulunan Orban, hükümetinin uzun vadeli enerji stratejisini revize ettiğini ve enerji sisteminde reform yapmayı ve Pax nükleer santralinin ömrünü uzatmayı hedeflediğini söyledi. AB fonları kullanılarak toplam 32 büyük yatırımın finanse edilmesi planlanmaktadır. Kentsel Brüksel bürokratları bize Macaristan’ın hak ettiği parayı vermezse biz de diğer finans kaynaklarından gerekli parayı alacağız.İfadeleri kullanarak, Macaristan’da AB ve Macaristan Diğer uluslararası ortaklar ile müzakerelere başladığını söyledi.

Nisan ayında üst üste dördüncü kez başbakan seçilen Orban, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle artan enflasyonla karşı karşıya kalırken, tüketici güvenini sarstı ve gelecek yıl resesyon tahmininde bulundu.

Macaristan Başbakanı Orban: Avrupa 2 No'lu yaptırımlarla kendine vurdu

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın