medyauzmani.com

Ülkeye giren Rusların sayısı yüzde 45 arttı


İçişleri Bakanı Gumiluri, ülkeye giren Rus vatandaşlarının sayısının yaklaşık yüzde 45 arttığını, ülkeye 250 bin kişinin girdiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Rusya’da kısmi seferberlik ilan edildikten sonra ülkeyi terk edenlerin sayısı her geçen gün arttı.

Gürcistan’da sınır kapılarının önünde kilometrelerce kuyruk oluşuyor.

Gürcistan İçişleri Bakanı Vakhtang Gumeluri, son günlerde Rusya’dan kara sınır kapısından Gürcistan’a giriş yapanların sayısında artış olduğuna ilişkin açıklamalarda bulunurken, bazı kaynaklar, Rusya’dan Gürcistan’a “Kazbegi” sınır kapısından giren Rusların sayısının geçtiğimiz günlerde olduğunu iddia ediyor. Geçen hafta 250 bin yaptığını söyledi ama bu doğru değildi.

“250 bin kişinin geldiği iddiaları asılsız”

Gumilori, 250 bin kişinin girişine (iddiasına) gelince, Rus vatandaşlarından bahsediyoruz ve bu yanlış ve yanlış. Pek fazla insan girmedi ve bu numaraları nereden aldığını bilmiyorum. Yaklaşık 4-5 gün önce günde 5 bin ila 6 bin ziyaretçi geliyordu. Şimdi bu sayı yaklaşık 10.000’e çıktı ve 250.000 değil yüzde 40 ila 45 arttı.”

Gürcistan: Ülkeye giren Rus sayısı yüzde 45 arttı #1

“Ülkeye gelenlerin yüzde 60’ı gidiyor”

AA Haber’e göre. Gumeluri, Rusya’dan Gürcistan’a girenlerin yüzde 60’ının geri döndüğünü söyledi. Jummilori “Örneğin önceki gün (Gürcistan) 11.200 kişi geldi, dün gece 10 binden az, 100-200 bin kişi girmedi. Bir kıyaslama yaparsak ülkeye gelenlerin yüzde 60’ı gidiyor.” dedi.

Öte yandan Rus haber ajansı TASS, Kuzey Osetya’da Rusya-Gürcistan sınırından Gürcistan’a geçmeyi bekleyen 3 bin 600’ü binek olmak üzere yaklaşık 5 bin 500 aracın bulunduğunu bildirdi.

Gürcistan: Ülkeye giren Rus sayısı yüzde 45 arttı #2

Gürcistan: Ülkeye giren Rusların sayısı yüzde 45 arttı #3

Gürcistan: Ülkeye giren Rus sayısı yüzde 45 arttı #4

Gürcistan: Ülkeye giren Rus sayısı yüzde 45 arttı #5

Gürcistan: Ülkeye giren Rus sayısı yüzde 45 arttı #6

Gürcistan: Ülkeye giren Rus sayısı yüzde 45 arttı #7

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın