medyauzmani.com

Üçüncü dünya savaşı çıkacak mı? Trump’tan korkutan uyarı


Euronews’e göre. Arizona, Mesa’da Legacy Sports USA sahasında düzenlenen mitingde konuşan Trump, Rusya-Ukrayna Savaşı hakkında harika açıklamalar yaptı.

Trump, bugün insanlığın elindeki yıkıcı ve ölümcül silahların tehlikesine özellikle dikkat çekti. Ukrayna’da yüz binlerce insanın ölme riskiyle karşı karşıya olduğunu vurgulayan Trump, “Bu savaş bir an önce bitmeli. Çünkü bu 3. Dünya Savaşı’na neden olabilir. Modern silahların insanlığın elindeki yıkıcı gücü çok yüksek. Bu konuda kendimden daha iyiyim.” “Kimse bilmiyor çünkü (başkanlığım sırasında) ABD ordusunu yeniden kurdum” dedi.

Bir ülkenin savaşa gitme kararının göründüğü kadar kolay olmadığını ve bu tutumun Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmalarda rahatlıkla görülebileceğini kaydeden Trump, savaşın ikinci bir yüzü olduğunu söyledi. Trump, “Çok akıllı ve uyanık olmalıyız. Ne söyleyeceğimizi ve ne yapacağımızı bilmeliyiz. Aksi takdirde bir üçüncü dünya savaşına neden olabiliriz” dedi. İfadeler kullanın.

Rusya’nın seçimlere müdahale ettiğini itiraf etti.

Eski ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’da görevdeyken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile iyi ilişkiler içindeydi. Trump’ın Moskova’nın 2016 ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği yönündeki iddialarını reddetti, ancak 2018’de tersini söyledi ve “ABD istihbarat servislerinin Rusya’nın 2016 başkanlık seçimlerine müdahale ettiği sonucunu” kabul ettiğini söyledi.

Trump’ın açıklamaları sadece Demokrat Parti içinde değil, Cumhuriyetçi Parti içinde de büyük tepkilere yol açtı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın