https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Haber » Türkiye’nin en büyük ıslak mendil üreticisi Bulgaristan’da fabrika açtı

Türkiye’nin en büyük ıslak mendil üreticisi Bulgaristan’da fabrika açtı

Türkiye’nin önde gelen ıslak mendil üreticilerinden Bulgar Sapro Fabrikası Ocak ayından itibaren faaliyete geçti.

Türkiye’nin önde gelen ıslak mendil üreticilerinden Sapro, 2020 yılında da ihracat başarısını sürdürmeyi hedefliyor. Geçen yıl yatırımı yapılan Bulgaristan tesisi Ocak ayından itibaren faaliyete geçti. Yönetim Kurulu Başkanı Jeyhun Zenkierran, “Bu fabrika bizim Avrupa’ya açılan yeni kapımız olacak. Balkanlar’a ve ardından dünyaya ihracatta büyük bir atılım yapacağız” dedi.

Türkiye’nin önde gelen ıslak mendil üretim ihracat şirketi Sapro, Avrupa’ya yönelik çabalarında yeni bir atılım olacak olan Bulgaristan fabrikasının Ocak ayından itibaren faaliyete geçtiğini duyurdu. Markalı (private label) ürünlerini 6 kıtada 70’den fazla ülkeye ihraç eden Sapro, Bulgaristan fabrikasını 2020 yılında devreye almak için attığı adımları tamamladı. Fabrikanın yılda 45 milyon paket ıslak mendil üretmesi bekleniyor.

Bulgaristan’a yatırım yapmanın Avrupa’ya açılan en büyük kapı olduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Jeyhun Zenkieran, “Balkanlarda büyük bir potansiyelimiz var. O bölgede ürünlerimize büyük bir talep artışı var. Bulgaristan’daki tesisin bir önemli bir başlangıç ​​yapmış ve bu faaliyet için ıslak mendil üretimine de başlamıştır.”

5 milyon dolarlık yatırım

Silivri’nin 73 bin metrekarelik tesislerinde üretimin hızlanarak devam ettiğini vurgulayan Başkan Zenkirkiran, “Dünyada 6 kıtaya ihracat yapıyoruz ve farklı ülkelerde 7 depomuz var. Ancak biz Bulgaristan’da Türkiye’den üretime başlamak istedik. Burası Silivri’deki tesislerimize sadece 300 km uzaklıkta. Avrupa’daki talepleri karşılayabilmek için bu faaliyeti çok önemsiyoruz.”

Bulgaristan fabrikasına 5 milyon dolara yakın yatırım yaptıklarını belirten Zincirkıran, istihdama da önemli katkı sağlayacaklarının altını çizdi.

Kaynak: dünya.com

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın