https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Haber » Türkiye’de sabitlenen 7 köpekten 4’ü Bulgaristan’dan

Türkiye’de sabitlenen 7 köpekten 4’ü Bulgaristan’dan

Edirne’de polis tarafından zan altında durdurulan otomobilde anestezi uygulanarak bilinçsiz halde Bulgaristan’dan getirilen 7 Pomeranian köpeğinden 4’ü hayati tehlikeden kurtulamadı.

Durumu ağır olan köpekler, İstanbul HAYTAP kliniğindeki kuvöze nakledildi. HAYTAP oyuncusu Satürn Arslan, “Gözlerde ve burunda salgılar var. Kan alındı. Aralık veya aralık parvo gibi ölümcül hastalıkların varlığından şüpheleniyoruz. Tedavisi devam ediyor” diye konuştu.

Edirne polisi şüphe üzerine Bulgaristan’dan gelen aracı Cuma günü durdurdu. Otomobilde 7 adet Pomeranya köpeği ve 14 adet Bulgarca evcil hayvan pasaportu ele geçirildi. Köpekler polis tarafından gözaltına alınırken, otomobil sürücüsü KS ve İ.B. Tutuklanmıştı.

“5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefet” suçundan yargılanan iki zanlı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yavrular HAYTAP’a teslim edildi.

Ses çıkarmasınlar diye anestezi altında uyuttular.

Cumhuriyet’in haberine göre, bilinci yerinde olmayan köpekler gümrükten geçerken ses çıkarmamaları için anestezi verilerek uyutulmasına karar verildi. 4’ü ağır durumda olan köpekler İstanbul’a götürüldü. HAYTAP Kliniği’nde muayenesi yapılan köpeklerden durumu ağır olanlar koruyucu aileye teslim edildi.

HAYTAP temsilcisi Zühel Arslan, köpeklerin ilaçlı oldukları ve uyudukları için kötü durumda olduklarını belirterek, “Hala bebek olan yavrular annelerinin yanında olsun. Anne sütü ile beslenmesi gereken bu canlar, anne sütü ile beslenmesi gereken bu canlar, olduğu gibi kötü durumdalar.” sakinleştirilip uyutulduktan sonra. İstanbul’daki klinikte şu anda tedavi gören kişilerin anne sütünden erken kesildiği için bağışıklığı çok düşük. Göz ve burun akıntısı var. Distemper ve parvovirüs gibi ölümcül hastalıklardan şüpheleniyoruz.Sonunda kanları alındı ​​ve tedavilerine devam edildi.Üç köpeğin diğerinin durumu iyi.İki gün klinikte kalacaklar’ diye ekledi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın