medyauzmani.com

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu kapandı – Son Dakika Haber İnternet


Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Haydar Akar’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Sözlerin gündemden çıkarılmasının ardından grup milletvekilleri söz alarak gündemi değerlendirdi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, basın kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını öngören yasa tasarısını eleştirerek, “Basın ve basın özgürlüğünü yeniden tesis edecek bir sansür kanunu ile başlamış olması da çok üzücü. Türkiye’de, “Türkiye’nin sorunları artıyor, milletimizin refahını artıracak kanun tekliflerinin Türkiye’den geçmesini tercih ediyoruz” dedi.

“Türkiye, bölgesel ve küresel barış, barış ve istikrarın taraf ve garantörüdür”

MHP Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erkan Akshay, sürmekte olan Rusya-Ukrayna savaşına dikkat çekerek, “Sekiz ay süren ve gündemdeki en önemli konulardan biri olan Rus-Ukrayna savaşı. küresel gündem, hatların ana kaynağını oluşturabilecek potansiyel bir tehdit haline geldi.Gelecekte çok önemli gerilimler.Rusya, uluslararası hukuku ihlal eden ve Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne ve egemenliğine saygı duyan yayılmacı politikalarından vazgeçmeli.Türkiye gerçekçi, insani ve aktiftir. Antalya ve İstanbul’da tahıl krizini çözmek, esir değişimi ve savaştan kaçan sivillerin tahliyesi gibi. küresel ve bölgesel olarak. Barış, huzur ve bölgesel ve küresel istikrarın garantörü.

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü Kutlayın

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Dünya Kız Günü’ne vurgu yaparak, “Bir kız babası olarak 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü de kutluyorum” dedi. Bir amaç ile kutlandı: farkındalık yaratmak. Bugün sadece kızlarla fotoğraf paylaşma günü değil. Eğitime gidemeyenler, eğitim alamayanlar, eğitim alamayanlar, yeterince beslenemeyenler, zorla evlendirilenler, cinsiyet ayrımcılığına maruz kalanlar, töreler için feda edilenler, tedavi edilemeyenler, eşitsizlik ömür boyu devam eder. “Cinsiyet için ses çıkarma ve onların önünde saygıyla eğilme günüdür. Tekrardan mutlu.”

AKP grubunun genel başkan yardımcısı Maher Ünal, muhalefetin İçişleri Bakanlığı’na yönelik eleştirilerine yanıt verdi. Ünal, “İçişleri Bakanı’na eleştirilerinizi iletebilirsiniz, düşüncelerinizi iletebilirsiniz ama kesinlikle mafyayla bağlantılı olduğu iddiasıyla açıktan açığa itham, iftira ve doğrudan ölüm cezaları, kimseye suç isnat edilemez. Suçu Anayasa’nın 38. maddesine göre açıkça sabittir ve yasak olduğu halde böyle çirkin ifadeleri bu kadar kolay kullanmayı ve konuşmayı asla kabul etmiyorum.”

Önal, yasa tasarısına yönelik eleştirilere karşı yaptığı açıklamada, “340 Sayılı Basın Kanunu olan dezenformasyona karşı kanunumuzu ve bazı kanunlarda yapılan değişikliklere ilişkin yaptığımız düzenlemeyi, 29. maddeyi, özellikle 217/a’yı bu şekilde değerlendirmek istiyoruz. biz hukukla ilgilenmiyoruz. Dijital Medya Kurumu ve Adalet Komisyonu’nda değerlendirmeler yaptık ama bildiğim kadarıyla burada amaç üzüm yemek değil, bu sorunla ilgili biraz da üzüm bağlarını basmak” dedi. dedi.

Grubun Cumhuriyet Halk Partisi, Uluslararası Kızılhaç Yılı ve HDP’nin önerilerinin ardından tasarı üzerinde müzakerelere başlandı. CHP’nin toplantı yeter sayısı talebi üzerine Genel Kurul, sayı bulunamadığı için yarın toplantıya kapatıldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın