medyauzmani.com

Türk MEMATT mayın temizleme aracı Azerbaycan’da


20 mayın temizleme aracı. Azerbaycanlı Yarbay Azizov, “Yüksek kaliteli araçlar. Bize çok yardımcı oluyorlar” dedi.

AAA

Azerbaycan, Ermeni işgalinden kurtardığı topraklarda faaliyetlerini sürdürüyor.

Mayın temizleme faaliyetleri bu faaliyetlerin bir parçasıdır.

Milli Savunma Bakanlığı Askeri Tesis ve Tersane İşletmeleri Anonim Şirketi (ASFAT) tarafından üretilen mekanik mayın temizleme araçları, tehlikeli cisimlerin temizlenmesi için kullanılmaktadır.

Türkiye’den mayın temizleme desteği

Fuzuli, Sibriel, Ağdam, Kulbeiser, Hocavend gibi ilçeler ve çevresini mayınlardan temizlemek ve kentlerde yaşamın güvenli bir şekilde tekrar başlayabilmesi için uzun süredir Türkiye’nin desteğiyle hummalı bir şekilde çalışıyor. .

Mayın temizleme faaliyetleri Azerbaycan Mayın Temizleme Ajansı (ANAMA) ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin mühendislik birimleri tarafından yürütülmektedir.

20 MEMATT sahada

Acil Durumlar Bakanlığı, Hudut Hizmetleri Komutanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (OMAT) özel arama ve mayın temizleme ekipleri de bu faaliyetlere katkı sağlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı ASFAT tarafından üretilen ve Azerbaycan’a teslim edilen 20 adet MEMATT da bu alanda kullanılıyor.

Azerbaycanlı sunucu: Yüksek kaliteli araçlar

En son Azerbaycan’a teslim edilen ve motor gücü artırılan MEMATT’larla işgalden kurtarılan Cebrail vilayetinde yürütülen mayın temizleme çalışmalarını da gördü.

Azerbaycan Mühendislerinden sorumlu Yarbay Vogar Azizov şunları söyledi:

MEMATT bize çok verimli bir katkı sağlıyor. Hem insan gücü daha az kullanılır hem de araçlar kısa sürede belirli bir araziden temizlenir. Yüksek kaliteli araçlar. Bize çok yardımcı oluyor.

5 km mesafeden kontrol edilebilir

ANAMA yetkilisi Niyameddin Hüseynov da “MEMATT’ların kalitesini gördük. Bu alandaki faaliyetlerinden çok memnunuz.” Cümleler kullanın.

MEMATT’lar 300 HP motor gücüne ve uzaktan kumanda ile 5 km kontrol menziline sahiptir.

Rakiplerine göre en düşük titreşim seviyesinde

MEMATT’ın motor gücü, kendi alanında uluslararası rakiplerine göre en düşük titreşim seviyesine sahip olduğundan artırılmıştır.

Operatöre kullanım kolaylığı sağlamak için araçtaki kamera sayısı artırılmış, aracın tozlu alanlarda işini kesintisiz devam ettirebilmesi için gerekli olan sızdırmazlık kabiliyetleri artırılmış ve kontrol boyutu kolay ulaşılabilecek şekilde değiştirilmiştir. kullanmak.

Süper özelliklere sahip

Aracın operasyonun gerçekleştiği sahadaki konumu da dahil olmak üzere aracın performansına ilişkin tüm veriler, operatörün aracın kontrolünde kullanımı ve kontrolü için sağlanmıştır.

13 kilogram TNT’ye kadar dayanıklı olarak tasarlanan ve uluslararası muadillerine göre üstün özelliklere sahip olan MEMATT, anti-personel ve tanksavar mayınlarına karşı başarıyla test edildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın