medyauzmani.com

Tayland’da Noru Tayfunu alarmı


Filipinler’i etkisi altına alan ve 5 kişinin ölümüne neden olan ve Güneydoğu Asya’ya doğru ilerleyen Noro Tayfunu nedeniyle Tayland’da alarm verildi.

Karding olarak da bilinen Typhoon Noru, kuzey Filipinler’i vurup Doğu Asya’ya doğru ilerlediği için Tayland’da alarm seviyesi yükseltildi.

Önce Vietnam’ı, sonra Tayland’ı etkileyecek.

İHA Haber’e göre; Yakın zamanda Meteoroloji Bakanlığı tarafından acil durum olarak kurulan Nuru Tayfun Takip Merkezi yetkilileri, yaptıkları basın açıklamasında Nuru’nun Vietnam’a 27 ve 28 Eylül’de, Tayland’a ise 29 Eylül’de varmasının beklendiğini söyledi.

Tayland'daki 1 Noru Tayfunu'ndan Uyarı

3 metre uyarı istemi

Tayfunun 29 Ekim’den sonraki günlerde başta Tayland’ın kuzey kentleri olmak üzere tüm ülkede etkili olması beklenirken, Tayland halkının olası sel ve sel konusunda uyarıldığı belirtildi. Seçilen günlerde deniz seviyesinin 3 metreye kadar çıkması beklenirken, küçük balıkçı teknelerine denize açılmamaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Nuru Siklon İzleme Merkezi, tahmin siklonu sırasında ülkenin farklı yerlerinde meteoroloji departmanları, kurtarma ekipleri ve STK’lar ile ortaklaşa çalışacak.

Tayland'daki 2 Noru Tayfunu'ndan Uyarı

Filipinler’de 5 kişi öldü

Filipinler’in kuzeyini vuran Noro Tayfunu nedeniyle San Miguel bölgesinde sel sularında mahsur kalanları kurtarmak için 5 polisi taşıyan teknede bulunan duvarın çöktüğü ve işçilerin hayatını kaybettiği bildirildi. yakalanmış. sel sularında. Filipinler’de, Nuru’nun aktif olduğu bölgelerde 74.000’den fazla kişi güvenli bölgelere tahliye edildi.

Tayland'da Noru Tayfunu alarmı #3

Tayland'da Noru Tayfunu alarmı #4

Tayland'da Noro Typhoon alarmı No. 5

Tayland'da Noru Tayfunu alarmı #6

Tayland'da Noru Tayfunu alarmı #7

Tayland'da Noru Tayfunu No. 8'den Uyarı

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın