medyauzmani.com

Taksisini kaçırdı! Savunması ona “teslim ol” dedirtti.


Kaza, dün sabah İlkadım’ın Kışla Mahallesi’nde meydana geldi. RA, elinde çantalarla bir taksi çağırdı, 55 T 0064 plakalı araca bindi ve yola çıktı. Bir süre sonra R. tehdit etti. a. Taksi şoförü Hüseyin Tuzcu (57 yaşında), çantasından çıkardığı tüfekle arabasından çıkardı. Tuzcu, taksiyle giden RA’yı ihbar etti.

İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Canik ilçesinde takibe alınarak durdurulan taksinin ön koltuğunda kazada kullanılan tabancaya el koydu ve R. Arabada yapılan aramada, tamir takımları, hafıza kartları ve eldivenlerin bulunması dikkat çekti. RA açıklamasında, “Eğlenmek ve günümün tadını çıkarmak için taksi çaldım” dediği öğrenildi. RA işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından “şartlı yağma” suçundan tutuklandı.

Taksici istasyonu aradı ve ‘Kafama silah dayadılar’ dedi.

İbrahim Işık, şüphelinin taksiye binmeden önce bagajını taşımasına yardım ettiğini belirterek, “Sabah 8’de arkadaşlarımla otogara geldim. O sırada bekleyen biri vardı.” Taksi mi bekliyorsun kardeşim? Evet dedim, taksi durağından birini aradım, Hüseyin Abi geldi ve çocuğa yardım etmek için çantalarını arabanın bagajına koydum. Daha sonra Hüseyin Abi taksi durağını arayıp yardım istedi ve şöyle dedi: Biri beni buradan çıkardı. Kafama silah dayadılar. Beni kaçırdılar. “Bu niçin?” Bir şey yaptığını anlamadık. Onunla sorunları olan biri var mıydı? Elinde bir telefon vardı. Birileri yönlendirmiş olabilir.”

Samsun’da olaylar gelişmeye başladı

Taksici Hüseyin Tok, “Samsun’da bu tür olaylar artmaya başladı. Bunun cezası olmalı. Benzer sorunlarla karşı karşıyayız. Ya bıçak çekiyor ya tabanca çekiyor. Panik butonu ve kamera olmalı. sistem.”

Taksici Vedat İshak, “Buna artık bir çözüm bulmaları lazım. O halde olmuyor. Arabaya biber gazı gibi ufak bir şey koyuyoruz ve arabaya götürüyorlar. Şimdi yapmak zorundalar. Kendimizi korumak için bir şey. Eskiden İstanbul’da bu olayları görürdük. Şimdi Samsun’da yaşamaya başladık. “Bu çocuk arkadaşımızı vurabilirdi” dedi. Tedbir diye bir şey yok” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın