https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Haber » Sosyal Güvenlik 2022 Hile Sayfası: İşte avantajlarınız hakkında bilmeniz gerekenler

Sosyal Güvenlik 2022 Hile Sayfası: İşte avantajlarınız hakkında bilmeniz gerekenler

Sosyal Güvenlik yardımı alan yaklaşık 66 milyon Amerikalı için 2022’nin sonu onlara bir tane sunuyor. 2023 kontrollerinde %8,7’lik yaşam maliyeti düzenlemesi. Sosyal Güvenlik yararlanıcıları Ocak ayında ödemelerinde bir artış bekleyebilirken, Ek Güvenlik geliri alanlar ilk kredili mevduat çeklerini Aralık ayında alacaklar.

Kaydolduğunuz andan çekinizin çağrıldığı ana kadar, Sosyal Güvenlik ile ilgili bazı ayrıntılarda size yardımcı olmak için CNET, en son ayrıntılardan haberdar olabilmeniz için düzenli olarak güncellenen bu hile sayfasını oluşturdu.

2023 için Sosyal Güvenlik COLA’m ne kadar yüksek?

Ekim ayında, Sosyal Güvenlik yararlanıcıları için aylık ödemelerini %8,7 oranında – 40 yılı aşkın bir süredir en yüksek seviye – artıracak bir yaşam maliyeti düzenlemesi duyurdu. Sizi nasıl etkilediği hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Sosyal Güvenlik çekimi ne zaman alacağım?

İster yeni bir Sosyal Güvenlik yararlanıcısı olun, ister onlarca yıldır bir tane alıyor olun, her ay çekinizin ne zaman ödenmesi gerektiğini bilmek bir zorunluluktur. Ödeme tarihiniz, doğum tarihinize ve bursu ne zaman aldığınıza bağlıdır. Her ay, bu hikayeler, Sosyal Güvenlik İdaresinin ödemeyi yapacağı kesin tarihleri ​​yansıtacak şekilde güncellenir.


mali teşvik ödemeleri

Gelecek yıl ne kadar paranız olacağını öğrenin.

James Martin/CNET

Avantajlar için nasıl başvurulur

Sosyal Güvenlik İdaresi’nden ve diğer federal programlardan alabileceğiniz çeşitli yardım türleri vardır. İşte ne oldukları ve nasıl uygulanacağı.


Yıllarca SGK’dan yardım alamam. Şimdi ne bilmem gerekiyor?

Sosyal Güvenlik için hazırlanmak, emekliliğe ne kadar yakın olursanız olun önemlidir. Ancak, almaya hazır olduğunuzda, MLM’nizin nasıl çalıştığını öğrenmek için asla geç değildir.

Bilmeniz gereken ek Sosyal Güvenlik bilgileri

Sosyal Güvenlik avantajlarının yanı sıra, Sosyal Güvenlik numaranız ve kartınız hakkında önemli bilgileri bilmek, gelecekteki kazaları önlemeye yardımcı olabilir. Örneğin, yeni bir Sosyal Güvenlik kartına ihtiyacınız varsa veya Sosyal Güvenlik numaranızı kiminle paylaşabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız size yardımcı olabiliriz.

Medicare’in Sosyal Güvenlik ile ilişkisi nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Medicare sigortası, 65 yaş ve üstü kişiler veya belirli engelleri olan kişiler içindir. Program, sağlık hizmetleri ve reçeteli ilaç maliyetlerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. İster şimdi alıyor ister gelecekte almayı planlıyor olun, nasıl çalıştığını keşfetmek iyi bir fikirdir.

Ek sağlık sigortası bilgileri almak için bilmeniz gerekenler Uygun Maliyetli Bakım Yasası kapsamındaki sağlık planları E Sağlıkta nasıl para biriktirilir? Sigortanız yoksa.

kaynak bağlantı

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın