medyauzmani.com

Son Dakika: Gamze’nin Ölüm Davasında Karar Açıklandı!


Gamze Açar, 7 Kasım 2020 tarihinde internette gördüğü bir iş ilanı üzerine Rıza Doğan ile iletişime geçerek Kızılcahamam semtindeki devre mülk olarak kiralanan Termal Otel’e iş görüşmesi için gitmiştir. Akar, aynı günün sabahı beşinci kattaki bir odanın balkonundan düşerek hayatını kaybetti. Batı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Gemzi Akar’ın otelde görüştüğü ve kendilerini ‘zamanın çalışanı’ olarak tanıtan 5 kişiden Reza Doğan, Mehmet Doğan, Mustafa Emre Demiral ve Emir Eker tutuklandı. paylaşım şirketi’ ; Hüseyin Emre Gürgen adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Mehmet Doğan ve Emir Eker adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sahiplenmek istediler

Bugün yapılan karar oturumuna tutuklu iki sanık Reza Doğan ve Mustafa Emre Demiral katılırken, tutuklu sanıklar Mehmet Doğan ve Hüseyin Emre Gürgen görsel-işitsel bilgi sistemi aracılığıyla bağlantı kurdu. Emre Ecker ve avukatı mazeretlerle katılmadı. Oturuma tarafların avukatları ve Jamzeh Akar’ın ebeveynleri de katıldı. Olaylara ilişkin mütalaayı savunan sanığın avukatları, kazanın intihar olduğunu düşünerek müvekkillerinin beraatini istedi. Son savunmasını veren Rıza Doğan, “Qamzeh’in ölümüyle ilgili hiçbir şeye karışmadım. İntiharın tüm aşamalarını mahkemede anlattım. Düştükten sonra elimden geleni yaptım. Beraatımı istiyorum” dedi.

Bir diğer tutuklu sanık Mustafa Emre Demiral ise, “Hiçbir suça karışmadığım için vicdanen ve ahlaken pişmanlık duymuyorum. Buradaki tek hatam yeni tanıştığım insanlarla içki içmek ve onlarla birlikte olmak. Bir küçüğü ile aynı ortamda. Beraatımı talep ediyorum.”

Diğer tutuklu sanıklar da beraatlerini talep etti.

Karar açıklandı

Mahkeme, tutuklu sanıklardan Reza Doğan’ı “kasıtlı adam öldürme” suçundan müebbet, “şartlı cinsel saldırı” suçundan 17 yıl ve “özgürlükten yoksun bırakma” suçundan 9 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanık Mustafa Emre Demiral, “kasıtlı adam öldürme” suçundan müebbet, “özgürlükten yoksun bırakma” suçundan 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cezalı sanıklar Mehmet Doğan, Emre Eker ve Hüseyin Emre Gürgen haklarındaki tüm suçlamalardan beraat etti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın