medyauzmani.com

Sezai Karakoç’un sosyal ve kültürel hayata ışık tutan anıları


Diriliş dergisinde geçen yıl vefat eden şair, yazar ve düşünür Sezai Karakoç’un anıları kitap haline geldi.

Diriliş Yayınları’ndan yapılan açıklamaya göre, Karakoç döneminin sosyal, kültürel ve siyasi hayatına ışık tutan Hatıralar adlı kitap iki cilt halinde okuyucuların beğenisine sunuldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Abdelaziz Karakoj, şair Karakoj’un 1988-1992 yılları arasında Diriliş dergisinde yayınlanan anılarının kitap olarak yayınlanmasını istediğini söyledi.

Sezai Karakoç’un vefatından sonra aileyi temsil eden Diriliş Yayınevi’nin faaliyetlerine devam eden Karakoç, şairin İstanbul Üniversitesi’nden fahri doktora almasının ardından gerçekleşen söyleşide bu arzusunu dile getirdiğini belirterek, şunları kaydetti: “Hayatı boyunca bazı hazırlıklar yapıldı. Biz de bu isteğini tanıklık olarak kabul edip dergide yayınlanan metne sadık kaldık ve Diriliş Yayınları olarak anıları iki cilt halinde yayınladık. Hatıra kitabını iki cilt olarak yazdı. siyasi hayatına ışık tutmanın önemli olduğunu düşünüyorum. İfadeyi kullanın.

“Onun eserleri Müslüman gençliğin karakterine katkı sağlayacaktır.”

AA’da yer alan habere göre; Karakoç, “Genç Bir Müslümana Nasihat” adlı çeviri çalışmasının Karakoç’un isteği üzerine Diriliş Yayınları tarafından yayınlandığını kaydetti. İnanıyorum ki bu eser, bir profesörün ‘İnanç Kuşağının Dirilişi’ adlı eseriyle birlikte okunduğunda eğilip bükülmeyecek, rüzgarların savurduğu bir karaktere sahip Müslüman gençliğin kazanılmasında çok ciddi bir katkı sağlayacaktır. kere.” dedi.

Sezai Karakoç Sosyal ve Kültürel Yaşamı Öne Çıkaran Anılar #1

Değerlerin gelecek nesillere aktarılması

Karakoç, Sezai Karakoç’un çok değerli bir miras bıraktığını vurguladı, “Bize Kıyamet Kitabı ve kanaat kurumları ve Diriliş hareketi olan Dreilis ve Yüce Diriliş Partisi’nin yayınları emanet edilmiş olup, bize bu mübarek emaneti geleceğe aktarmak için gerekli irade, akıl ve ruhu verecektir. nesiller. En doğru şekilde ve afiyetle. Allah’tan niyaz ederiz.” Değerlendirdi.

Müslüman gençlere tavsiyeler

Diriliş Yayınevi tarafından yayınlanan Hatıralar’ın birinci cildinde ailesi, çocukluk yılları ve okul hayatı yer alırken, ikinci ciltte üniversite sonrası hayatı hakkında bilgiler yer alıyor. Yine Sezai Karakoç’un sadeleştirdiği ve hayattayken yayınladığı, ilk kez 1965 yılında yayınevi tarafından M. Cemil mahlasıyla yayınlanan Genç Müslümana Nasihat adlı eseri Diriliş dergisinde çıkardığı yayınlar arasında yer almıştır. Diriliş yayınlarının okuyucuya kazandırdığı

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın