medyauzmani.com

Schengen vizesinde reform çağrısında bulunan tasarı AKPM’de kabul edildi.


Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki (AKPM) Türk grubunun, Türk vatandaşlarının AB üye ülkelerine gitmek için Schengen vizesi alırken karşılaştıkları sorunları ve çözüm yollarını içeren raporu AKPM Genel Kurulu’nda tartışıldı. Schengen sisteminde reform çağrısında bulunan yasa tasarısı AKPM Genel Kurulu tarafından oy çokluğuyla kabul edildi.

AKPM grup üyesi Ziya Altunialdez yaptığı açıklamada, “Schengen vize sürecinin daha şeffaf, hakkaniyetli ve kapsayıcı olmasını sağlayacak olan dikkatli bir çalışmanın ürünü olan raporumuz AKPM Genel Kurulu’nda kabul edilmiştir. Buna inancımız tamdır. AKPM tarafından kabul edilen raporumuz, Avrupa Konseyi’ne üye 46 ülke için tavsiye niteliğindedir” dedi.

Avrupa Birliği, Avrupa Parlamentosu, AKPM ve Avrupa Konseyi üyeleri, Schengen sürecinin karşılaştığı sorunların çözümünde işbirliği yapmaya davet edilmekte ve Schengen bilgi sistemindeki kişisel verilerin Schengen bilgi sisteminde yer alacak şekilde düzenlenmesi gerektiği vurgulanmaktadır. bireyin ve ailenin özel hayatı ile ilgili kanunları ihlal etmez.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın