medyauzmani.com

Samsun’da silahla taksi çalan gencin ifadesi


dedi. R. Bir yolcu gibi silah zoruyla taksiyi kaçıran, gezmek ve eğlenmek için taksiyi kaçırdı.

Samsun’un İlkadım ilçesi Kışla semtinde çantalarıyla birlikte taksi çağıran RA, kendisini almaya gelen otomobile binerek yola çıktı.

Bir süre sonra R. tehdit etti. a. Taksi şoförü Hüseyin Tuzcu (57 yaşında), çantasından çıkardığı tüfekle arabasından çıkardı.

Tuzcu, taksiyle giden RA’yı ihbar etti. İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Canik ilçesinde takibe alınarak durdurulan taksinin ön koltuğunda kazada kullanılan tabancaya el koydu ve R.

“Günümü güzelleştirmek için yaptım”

Arabada yapılan aramada, tamir takımları, hafıza kartları ve eldivenlerin bulunması dikkat çekti. RA açıklamasında, “Seyahat etmek, eğlenmek, günümün tadını çıkarmak için bir taksi çaldım.” Söylendiği söylendi. A. tutuklandı. R. A, işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından “şartlı soygun” suçlamasıyla.

“Biri onu yönlendirmiş olabilir.”

İbrahim Işık, şüphelinin taksiye binmeden önce bavulunu taşımasına yardım ettiğini söyledi. “Sabah 08:00’de otogara geldim. O sırada biri bekliyordu.” Taksi mi bekliyorsun kardeşim? Evet dedim, evet dedi, taksiden birini aradım, Hüseyin’in abisi geldi ve çocuğa yardım etmek için çantaları kutuya koydum.

Bunun üzerine Hüseyin’in kardeşi taksi durağını arayarak yardım istedi. “Biri beni buradan çıkardı. Kafama silah dayadılar. Beni kaçırdılar. Neden böyle bir şey yaptığını anlayamadık. Bir derdi olan var mı? Telefonu vardı. Belki biri var. yönlendirdi.” dedi.

“Samsun’da bu tür olaylar çoğalmaya başladı”

Taksi şoförü Hüseyin Tok “Samsun’da bu tür kazalar yayılmaya başlıyor. Bunun bir cezası olmalı. Benzer sorunlarla karşı karşıyayız. Ya bıçak çekiyor ya silah çekiyor. Bir şekilde kendimizi kurtarıyoruz ama can güvenliğimiz yok. Penaltı olmalı, panik butonu, kamera, sistem orada olmalı.” dedi.

“Artık buna bir çözüm bulmaları gerekiyor”

Taksi şoförü Vedat İshak, “Artık buna bir çözüm bulmaları gerekiyor. O şekilde olmuyor. Arabaya biber gazı gibi küçük bir şey koyuyoruz ve alıyorlar. Artık kendimizi korumak için bir şeyler yapmaları gerekiyor.”

Bu olaylara İstanbul’da tanık oluyorduk. Artık Samsun’da yaşamaya başlıyoruz. O çocuk arkadaşımızı vurabilirdi. Rezerv diye bir şey yok.” İfadeler kullanın.

Samsun'da silahla taksi çalan genç hakkında kompozisyon #1

Samsun'da silahlı taksi çalan genç hakkında kompozisyon #2

Samsun'da silahla taksi çalan genç hakkında kompozisyon #3

Samsun'da silahlı taksi çalan genç hakkında kompozisyon #4

Samsun'da silahla taksi çalan genç hakkında kompozisyon #5

Samsun'da silahlı taksi çalan genç hakkında kompozisyon #6

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın