http://ttlink.com/mp3donustur https://www.graphis.com/bio/mp3-donusturucu/ https://ko-fi.com/mp3donusturucu https://www.youmagine.com/mp3-donusturucu/designs https://wakelet.com/@mp3doenuestueruecue456 https://godotengine.org/qa/user/mp3donustur https://www.jigsawplanet.com/mp3donustur?viewas=3e61a08f27a9 https://www.slideserve.com/mp32
https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Haber » Sabahın beşi ve dokuzu şiirin tam hali…

Sabahın beşi ve dokuzu şiirin tam hali…


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk 84 yıl önce öldü. Binlerce vatandaş, atalarına minnet ve saygılarını ifade etmek için Anıtkabir’e gidecek. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım’da ülke genelinde saygı ve minnetle anılacak. Bu özel günde Ata’nın özleminin hatırası “Sabah Beş ve Dokuz Şiiri” okunup paylaşılarak kutlanacak. 10 Kasım şiirleri arasında 9:00’daki şiir sabah saatlerinden beri en çok arananlar arasında yer aldı.

Dokuz Beş Yıl adlı şiir anonim bir şiirdir. Atatürk’ün ölümünden sonra yazılmış, Anadolu türküsünden esinlenilmiştir. Dokuz Beş Yıl adlı şiir, 10 Kasım’da görevlendirildi. Hemen hemen tüm ilkokul ve ortaokul öğrencileri bu şiiri ezbere bilir.

10 Kasım son 5 9 saçın tam versiyonuna

Dokuz beş dakika

Babam Dolmabahçe’de

kapalı gözler

Bütün dünya ağladı

Doktor, kalk, Doktor

Işıkları aç

babam gitti

dikkat et

uzun kavak ağaçları

düşen yapraklar

görevden memnun değilim

Yeterince kara toprak al

Müze müzeye bakıyor

Babam müzede yatıyor

selefimin çocukları

randevu karşılama

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın