medyauzmani.com

Putin’in nükleeri seçtiğine dair bir işaret yok


Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi stratejik iletişim direktörü Kirby, Putin’in nükleer silahları veya kitle imha silahlarını kullanmayı seçtiğine dair hiçbir belirti olmadığını söyledi.

Beyaz Saray’daki Ulusal Güvenlik Konseyi’nin stratejik iletişim direktörü John Kirby, Zoom üzerinden gerçekleştirilen toplantıda gazetecilere dış politikayı anlattı ve soruları yanıtladı.

Rusya’nın Ukrayna savaşında nükleer silah kullanıp kullanmayacağı sorusuna Kirby, şunları söyledi: Putin’in Ukrayna’da nükleer veya diğer kitle imha silahlarını kullanma kararı aldığına dair elimizde hiçbir belirti yok” dedi. dedi.

Kirby ayrıca Rusya’nın bu konuda hazır olmadığını belirterek, şu anda ABD’nin stratejik nükleer pozisyonunu değiştirmesini gerektirecek bir durum olmadığını ifade etti.

hiç kimse “nükleer gerilim” Kirby, ABD’nin tırmanmasını istemediğini söyledi ve ABD’nin Ukrayna’nın hava savunmasını desteklemeye devam edeceğini de sözlerine ekledi. –

Biden’ın ‘nükleer’ açıklaması dikkat çekti

Biden, Ekim ayında bir bağış toplantısına katıldı. “Putin savaştan çıkış yolunu bulmaya çalışıyor” Taktik nükleer, biyolojik veya kimyasal silahların kullanımı hakkında konuşurken Rus liderin neden şaka yapmadığına inandığını açıkladı. “Ordunun performansı gözle görülür şekilde zayıf.” eşitleyebilir.

Biden, “İşler böyle devam ederse, Küba Füze Krizi’nden bu yana ilk kez doğrudan nükleer silah kullanılması tehdidi var. Kennedy ve Küba Füze Krizinden bu yana, Armageddon ihtimaliyle karşı karşıya kalmadık.” Kelimeler kullanılır.

AA’nın haberine göre Beyaz Saray, Biden’ın açıklamayı Putin’in nükleer söylemine tepki olarak yaptığını ve bu cümleleri yeni istihbarata dayalı olarak kullanmadığını bildirdi.

Beyaz Saray: Putin'in ilk nükleeri seçtiğine dair bir işaret yok

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın