medyauzmani.com

Psikoloji serisinden yeni bir kitap: Kendine Ait Bir Ev


Kanadalı psikolog Sarah Fells’in A Home of His Own adlı kitabı, hayatta kalma ve sahip olma duygusu olanların hikayesini araştırıyor.

Kanadalı psikolog Sarah Phils Asher, müşterilerinin deneyimleri ve Margaret Mahler’in teorisi aracılığıyla ebeveynlerden ve kardeşlerden ayrı yaşama hakkı için yetişkinlikte verilen mücadeleleri tartışıyor.

Yazarın kitap boyunca çeşitli vaka örnekleriyle ele aldığı konu şudur: “Günümüzde yetişkin çocuklar evden daha geç yaşta ayrılmakta veya ayrıldıktan sonra daha sık eve dönmektedir. Ayrıca önceki nesillere göre daha geç yaşta evlenmektedir. İşsizlik ve konut artışı gibi mevcut ekonomik faktörlerin birçoğundan bahsetmek mümkün olsa da” Bu durumun işaret ettiği bir nokta daha var. Bir gerçek daha var: İçsel olgunlaşma ve aileden ayrılma süreci yavaşlıyor.”

Sahip olma hakkı

Kitapta Margaret Mahler’in teorisini genişleten Sarah Fells Asher, diğer birçok teorisyenle birlikte Loewald ve Modell’in metinlerini de dahil ederek yetişkin danışanların ayrı hayatlara sahip olma hakkını vurgular.

Psikoloji Serisinin Yeni Kitabı: Kendine Ait Bir Ev 1 Numara

Kardeşlerden ayrılma zorluğu

Analitik bir ortamda kardeşlerden ayrılmanın zorluğunu ele alan Asher’in evlilik terapisi deneyimi, öne sürdüğü teoriye yeni ve güçlü bir boyut katıyor.

Ek olarak, kitap boyunca Usher, müşterilerin yeniden varoluş alt aşamasını tatmin edici bir şekilde tamamlamaları için onları yeterince desteklemek açısından meslektaşlarına duydukları güvene atıfta bulunur.

benBağlanmak:

[email protected]

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın