medyauzmani.com

Protestolarda 35 kişi öldü


İran devlet televizyonu, 22 yaşındaki Mohseh Amini’nin öldürülmesinin ardından çıkan gösterilerde 35 kişinin öldüğünü duyurdu.

Ahlak Polisi olarak bilinen Rehber Devriyeler tarafından gözaltına alındıktan sonra hastaneye kaldırılan Mahsa Amini, 16 Eylül’de İran’ın başkenti Tahran’da 13 Eylül’de hayatını kaybetti.

Tahran Emniyet Müdürlüğü, Mahsa Amini’nin ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada, Amini’nin uygun olmayan başörtüsü nedeniyle gözaltına alındığını ve ardından karakolda herhangi bir fiziksel temas olmaksızın bayıldığını belirtti.

Protestolar devam ediyor

22 yaşındaki Mahsa Amini’nin 16 Eylül’de hayatını kaybetmesinin ardından 13 Eylül’de İran’ın başkenti Tahran’da tesettür kurallarına uymadığı gerekçesiyle ahlak polisleri tarafından gözaltına alındı. ahlak polisi E zorunlu başörtüsü Bu uygulamaya karşı protestolar devam etti.

İran devlet televizyonu: Protestolarda 35 kişi öldü

35 kişi öldü

İran devlet televizyonu tarafından yayınlanan habere göre, ülke genelindeki protestolarda polis memurları ve Devrim Muhafızlarına bağlı Besich milis unsurlarının da aralarında bulunduğu 35 kişinin öldürüldüğü açıklandı.

Haberin devamında İranlı yetkililerin ülke genelindeki ölü sayısıyla ilgili resmi bir açıklama yapacakları doğrulandı.

İran devlet televizyonu: Protestolarda 35 kişi öldü #1

İran devlet televizyonu: Protestolarda 35 kişi öldü #2

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın