medyauzmani.com

Piyasalarda finansal istikrarsızlık belirtisi yok


Federal Rezerv faiz oranlarını yükseltirken, enflasyonu düşürmeyi hedefliyor. Bunun büyümenin önünde bir engel olduğu ve faiz oranlarında artışa yol açmadığı yönündeki eleştirilere rağmen ABD Hazine Bakanı Yellen, “piyasalarda istikrarsızlık yok” diyor.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen CNBC’ye verdiği röportajda, Yüksek faiz endişelerinin oynaklığı artırdığı bir dönemde ABD piyasalarında herhangi bir finansal istikrarsızlık belirtisi görmediklerini ifade etti.

“ABD’de herhangi bir finansal istikrarsızlık belirtisi görmedik”

Yellen, piyasaların iyi gitmeye devam ettiğini söyledi. “ABD’de ve finansal piyasalarımızda herhangi bir finansal istikrarsızlık belirtisi görmedik.” Değerlendirdi.

Federal Rezerv enflasyonu düşürmeye kararlı.

Yellen, Fed politikasından bahsetmeyeceğini ancak bankanın enflasyonu düşürmeye kararlı olduğunu, Fed’in enflasyonun nasıl kontrol edileceğine dair bir plan hazırladığını ve piyasanın bunu iyi anladığına inandığını belirtti.

Janet Yellen

“Bağımsız Fed” vurgusu

Yellen, Fed’in yaklaşımına itiraz etmediğini ve karar alma süreçlerine müdahale etmeyeceğini vurguladı. “Federal Rezerv’in bağımsızlığına kuvvetle inanıyorum.” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın