medyauzmani.com

Pitoz tedavisinin yolları nelerdir?


Kelime anlamı ‘blefaroplasti’ olan deyin blefaroplasti, alt ve üst göz kapağındaki sarkmış cilt, fıtıklaşmış yağ demetleri ve göz çevresindeki sarkmış dokuların cerrahi olarak düzeltilmesi, göz sağlığı ve hastalıkları uzmanıdır. Dr. Amina Safran Elibol bilgi verdi.

Göz çevresi yüzümüzün ilk yaşlanma bölgesidir.

Pitozun nedenini belirtin, op. Dr. Elibol, “Göz çevresi vücudumuzdaki en ince deridir. Yaş, genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak yüzümüzde ilk yaşlanma bölgesidir. Çünkü göz ve çevresi göz ve çevresidir. iletişimde birinci eksen yaşlanma belirtileri hemen fark edilir.Göz kapağı dediğimiz sarkık göz kapakları oluşur.Cilt genellikle cilt yaşla birlikte elastikiyetini ve hacmini kaybeder ve yerçekimi nedeniyle zamanla uzar. yüzümüzdeki yağ yastıkçıklarını destekler ve bağ dediğimiz hamak şeklindeki asılı yapılar kaybolur ve bu bölgelerin sarkmasına ve torbalanmasına neden olur.

cerrahi prosedür

Blefaroplastinin hem estetik hem de fonksiyonel yönleri olan bir cerrahi işlem olduğunu belirtir, op. Dr. Elibol, “Göz kapağının sarkması ve gevşemesi üst görüş alanının daralmasına neden olabilir” dedi. Ayrıca göz kapaklarındaki sarkma, büyüyen ve ağırlaşan cilt göz kapaklarını yukarıda tutmakta zorlanır. Daha iyi görmek için, hastalar bütün gün kaşlarını kaldırarak bilinçsizce görme alanlarını açmaya çalışırlar. Bu refleksif hareket günün sonuna doğru kaş, alın ve baş ağrısı şeklinde kendini gösterir. Estetik olarak hastalarımız bu durumdan kurtulmak için bize gelirler, göz farında boşluk kalmadığını, makyaj yaparken göz kapağına maskara yapıştırıldığını ve yapamadıklarını belirterek, eyeliner çekebildiklerini, resimlerde gözlerinin hep kapalı veya uykulu olduğunu ve gibi sorulara maruz kaldıklarını belirtiyor. günlük hayatta “yorgun musun”.

18 yaşından büyük herkes için geçerlidir

Blefaroplastiyi kimin yapabileceği hakkında konuşurken, op. Dr. Elinol, “Fonksiyonel veya estetik rahatsızlığı olan 18 yaş üstü herkese uygulanabilir. Blefaroplasti genellikle lokal anestezi ile yapılır. Sistemik hastalıkları nedeniyle genel anestezi alamayan hastalara da yapılabilir.” Diyor. Yatarken şiddetli nefes darlığı ve kontrol edilemeyen panik atakları olan hastalar.

Yeşil çay, omega gibi kanı etkileyen takviyeler dikkate alınmamalıdır.

ameliyattan önce ne yaparsın Yapılabilir Ayrıca referans hakkında bilgi verir. Dr. Ellipol, “Öncelikle şeker hastalığı veya kontrolsüz yüksek tansiyonu olan hastaların normale dönmesi beklenir” diyen Ellipol, “Bir hasta antikoagülan dediğimiz kan sulandırıcı kullanıyorsa bunu mutlaka doktoruyla paylaşmalıdır. Kan sulandırıcı kullanma bazen ilaç değişikliği gerektirir.Bazen almayı bırakın, bazen devam edin.Ameliyattan önce yeşil çay ve omega-3 gibi kan inceltici takviyeleri ve gıdaların kullanımını sınırlamanız gerekir.

Kişisel olmalı

Blefaroplastinin kişiye özel tasarlanması gerektiğine dikkat çekerek, op. Dr. Elibol şu bilgileri paylaştı:

“Hastanın neye ihtiyacı varsa o yapılmalı. Deri sarkması için deri alınırken, varsa fıtıklaşmış yağ dokusunun alınmaması ve sarkan gözyaşı bezinin değiştirilmemesi bu dokunun belirginliğinin artmasına neden oluyor. İki farklı yaklaşım var. blefaroplastiyi düşürmek için Hastanın derisi fazla ise kirpiklerin altından yapılan kesi ile fazla deri ve yağ dokusu alınır veya yağ dokusu gözyaşı oluğuna dağıtılarak yerleştirilir. kaslar kemiğe yapışır ve tekrar düşmesi engellenir. Hastanın deri fazlası yoksa ve sadece kist varsa, yağ dokusu içeriden gizli bir kesi ile çıkarılır veya içine yerleştirilerek düz bir sınır elde edilir. gözyaşı çukuru.

Ameliyattan sonra ağrı yok

Lokal anestezi sırasında hafif bir yanma hissedebileceğini söyleyen Op. Dr. Elibol, “Ameliyat sırasında veya sonrasında ağrı olmuyor. Üst göz kapağı ameliyatı her iki göz kapağı için yaklaşık 30-60 dakika, alt göz kapağı ameliyatı ise 45-90 dakika sürüyor.

Göz kapakları hassas bir şekilde korunmalıdır

Göz doktorları olarak önceliklerinin görme ve göz sağlığını korumak olduğunu vurgulayan Op. Dr. Elibol dedi ki:

Göz kapakları, göz yüzeyini örterek ve kurumasını önleyerek korur. En sık yapılan hatalar, göz kapağı derisini çok fazla çıkararak gözü açık bırakmaktır. Operasyon öncesi doğru ölçü ve çizimlerle göz kapağı fonksiyonunun korunmasına özen gösterilmelidir. Üst blefaroplasti doğal kıvrım çizgisinden yapıldığından alt blefaroplasti kirpiklerin altındaki ince derili bir bölgeden yapılır ve kozmetik ipler çok ince iplerle yerleştirilir ve görünür bir ameliyat izi olmaz.

Hastanelerde şart yok

Ameliyattan sonra ne yapılması gerektiğinin açıklaması, op. Dr. Ameliyattan sonra hastaların gözleri kapanmadı.Hastaneye yatmaya gerek yok.Hastalarımız günlük hayatlarına hemen dönebilirler.Ameliyat sonrası 2 gün buz torbası önerilir.2-3 hafta ağır aktivite önerilmez.Sonra üçüncü gün hastalar yüzlerini yıkayabilirler. 7-10 gün içinde dikişler alınır. Bu dönemde göz kapaklarında şişlik ve morluklar olabilir. Kalıcı bir ameliyat olmasına rağmen uzun yıllar sonra tekrarlama olasılığı yüksektir. , yerçekimi ve yaşlanma devam ettikçe.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın