medyauzmani.com

Noureddine Nabati, Veliaht Prens Selman ile görüştü


Görüşmede Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Salman ve Hazine ve Maliye Bakanı Noureddine Nabati ile ikili ilişkiler ele alındı.

Son dönemde Türkiye ile Suudi Arabistan arasında yeni bir sayfanın açıldığı ve dostluk ilişkilerinin kurulduğu yeni bir gelişme yaşandı.

Veliaht Prens Muhammed bin Salman, Hazine ve Maliye Bakanı Noureddine Nabati ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın da Veliaht Prens Selman ile Nebati Bakanı arasında Cidde’deki Al Salam Sarayı’nda gerçekleşen görüşmeye katıldı.

İkili ilişkiler konuşuldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı kaynaklarının da teyit ettiği görüşmede, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ikili ilişkiler ele alındı.

İki ülke arasında yeni dönem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakın zamanda sıcak ilişkilerin yeniden tesis edildiği Suudi Arabistan’ı Nisan ayında ziyaret etti ve Veliaht Prens Salman, Haziran ayında Türkiye’ye geldi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan görüşmelerin ardından yapılan ortak açıklamada, iki ülke karşılıklı ticareti geliştirmek ve çeşitlendirmek, iki ülke arasındaki karşılıklı ticareti kolaylaştırmak ve zorlukların üstesinden gelmek, kamu ve özel sektör arasındaki iletişimi artırmayı amaçladı. İki ülke, yatırım fırsatlarını araştırmayı ve bunları çeşitli alanlarda somut ortaklıklara dönüştürmeyi amaçladı.

Noureddine Nabati, Veliaht Prens Salman #1 ile görüştü

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın