https://www.zazzle.com/mbr/238600528260244262 https://active.popsugar.com/@internettenpara/profile https://tr.gravatar.com/internettenpara0 https://ko-fi.com/internettenparakazanma https://www.jigsawplanet.com/internettenpara?viewas=09a94e8bdf98 https://www.slideserve.com/internetten https://www.gameskinny.com/gs/internetten-para-kazanma/ https://8tracks.com/anketdoldurpara https://www.awn.com/users/anket-doldurarak-para-kazanma https://www.causes.com/users/ZPDxJD3q https://www.ourboox.com/i-am/anket-doldurarak-para-kazanma/ https://twitter.com/ParaAnket https://genius.com/anketdoldurarakparakazanma https://www.flickr.com/people/[email protected]/ https://www.artstation.com/anketdoldurarakparakazanma2/profile https://www.diigo.com/user/anketdoldurpara https://www.weddingbee.com/members/anket-doldurarak-para-kazanma/ https://glitch.com/@okanbeytel5
https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Haber » NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’in Açıklaması

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’in Açıklaması


Romanya’nın başkenti Bükreş’te gerçekleştirilen iki günlük NATO dışişleri bakanları toplantısı sona erdi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, oturumların sona ermesinin ardından basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg, dün akşam Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba’nın da katıldığı çalışma yemeğinde Rusya’nın saldırıları ve NATO’nun Ukrayna’ya verdiği desteğin ele alındığını kaydetti. Füzeler ve İHA’lar devam ediyor.” “Rus kuvvetleri şehirleri, sivilleri ve kritik altyapıyı bombalıyor. Bu saldırılar kışın başlamasıyla birlikte birçok insanın mağdur olmasına neden oluyor. NATO dışişleri bakanları, Ukrayna’ya özellikle hava olmak üzere askeri desteğimizin devam edeceğini açıkça belirttiler. Savunma desteği şart. Müttefiklerin yeni taahhütlerini memnuniyetle karşılıyorum” dedi.

“Ukrayna’nın NATO’ya üyeliğinin ön koşulu zaferdir”

Ukrayna’nın NATO üyelik başvurusu hakkında yorum yapan Stoltenberg, “Şu anda en acil görevimiz Ukrayna’nın Avrupa’da egemen, bağımsız ve demokratik bir devlet olmasını sağlamaktır. Bunu başarmak için askeri, ukrayna’ya ekonomik, mali ve insani destek. tam olarak bunu şimdi yapıyoruz. ukrayna savaşı bağımsız egemen bir devlet olarak kazanmadığı sürece üyelik elbette masada olmayacak çünkü ukrayna’da aday üyemiz olmayacak. Ukrayna’nın ne zaman üye olabileceğini düşünün, bunun ön şartı Masadaki mesele Ukrayna’nın kazanması ve biz Ukrayna’nın bunu yapmasına yardım ediyoruz.”

Çin’i düşman olarak görmüyoruz.

Stoltenberg, bugünkü ilk oturumda Çin’in NATO ülkelerinin çıkarlarına, değerlerine ve güvenliğine yönelik uzun vadeli tehditlerin ele alındığını belirterek, “NATO, Avrupa ve Kuzey Amerika’nın bir ittifakıdır. Ancak karşılaştığımız zorluklar küresel. Bunları ele almalıyız. Çin’i düşman olarak görmüyoruz.” “Çıkarımıza olduğu sürece Çin ile ilişkilerimizi sürdüreceğiz.” Stoltenberg, “Ukrayna’daki savaş bizim Rus gazına bağımlılığımızı gösterdi. Bu aynı zamanda tedarik zincirleri, teknoloji veya altyapı üzerindeki diğer otoriter rejimlere, özellikle de Çin’e olan bağımlılığımızı dikkate almamıza da yol açmalıdır. Elbette Çin ile ticari ve ekonomik ilişkiler kurmaya devam edeceğiz. Ancak bağımlılığımızın farkında olmalıyız.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, NATO’nun dışişleri bakanları Stoltenberg’in müttefiklerin güvenliğini tehdit eden terör konusunu da görüştüklerini belirterek, “Bunu en son İstanbul’daki korkunç saldırıda atlattık.” Bu tehditle mücadele çabalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Son oturuma Rusya’nın baskısı altındaki NATO ortakları Bosna-Hersek, Gürcistan ve Moldova’nın dışişleri bakanlarının katıldığını kaydeden Stoltenberg, ortak güvenlik kaygıları ve iş birliğini geliştirme yollarının ele alındığını ve müttefiklerin kendi iç politikalarını artırma konusunda mutabık kaldıklarını söyledi. destek. bu ülkeler için

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın