medyauzmani.com

Müzik için de harika olan uygun fiyatlı bir oyun kulaklığı

değerlendirme:
7/10
?

 • 1 – çalışmıyor
 • 2 – pek işlevsel değil
 • 3- Çoğu alanda ciddi eksiklikler
 • 4 – işlevsellik ancak birçok sorunla birlikte
 • 5 – İyi ama arzulanan çok şey bırakıyor
 • 6 – Satılık satın almak için yeterince iyi
 • 7 – Harika ve satın almaya değer
 • 8 – Fantastik, sınıfının neredeyse en iyisi
 • 9 – sınıfının en iyisi
 • 10 – Sınır Mükemmelliği

Fiat: 79 dolar

Düşürme + önden görünüm EPOS H3X
Chris Yürüyüşü / Nasıl Yapılır Geek

Uygun fiyatlı oyun kulaklıkları satın almak çoğu zaman sinir bozucu bir iş olabilir çünkü birçoğu ucuz bileşenler kullanır ve bunları yazılım ve sanal surround ses gibi özelliklerle elden geçirmeye çalışır. Drop+ EPOS H3X, yazılımı bırakıp harika görünen bileşenlere odaklanarak farklı olmak istiyor.

Kulaklık, çevrimiçi perakendeci Drop ile daha önce Sennheiser’ın bir bölümü olan EPOS Audio arasındaki bir işbirliğidir. Şirket üyeliği değişirken, EPOS’un arkasındaki kişiler değişmedi ve H3X’in arkasındaki mühendisler, Sennheiser’ın popüler PC37X ve PC38X kulaklıkları üzerinde de çalıştı.

Bu kulaklık EPOS H3’ü temel alsa da, Drop her zaman kurumsal işbirliği için bazı şeyleri değiştirmeyi sever. Bu eşleşme, yüksek fiyat etiketi olmayan harika bir oyun kulaklığıyla sonuçlandı mı, yoksa aramaya devam mı etmelisiniz?


sevdiğimiz şey bu

 • Birçok oyun kulaklığının aksine müzik için iyi
 • Oyun için harika konumsal ses
 • Saatlerce rahat
 • Mikrofon tasarımı sessize almayı ve sessize almayı kolaylaştırır
 • Sağlam yapı

Ve ne yapıyoruz

 • Ses düğmesi herkes için değil
 • Kablolar daha uzun olabilirdi

Nasıl Yapılır Geek’in uzman eleştirmenleri, incelediğimiz hemen hemen her ürünle çalışır. Laboratuvarımızda gerçek dünyadaki her bir donanımı test etmek ve ölçmek için saatler harcadık. Bir ürünü önermek veya incelemek için asla ödeme kabul etmiyoruz ve başka insanlardan asla yorum toplamıyoruz. Daha fazlasını okuyun >>

İnşaat ve tasarım

Drop + kafa bandı ve EPOS H3X kulaklıklar
Chris Yürüyüşü / Nasıl Yapılır Geek
 • Ağırlık (kablosuz): 9,5 ons (270 gr)
 • Ağırlık (kablolu): 10.2oz (290g)

H3X’e hızlı bir göz atın ve temel aldığı EPOS H3 kulaklıkla neredeyse aynı görünüyor. Ancak, büyük ve küçük farklılıklar vardır. Daha küçük tarafta, bu hoparlör bir “meteor” renginde gelirken, H3 siyah veya beyaz renkte gelir.

En büyük fark, hiç de olmayan H3’ün kafa bandıdır. Bunun yerine, bu çok daha pahalı olan EPOS H3 Hibrit kulaklıktan alınmıştır. Hoparlöre büyük ölçüde temel aldığı modelden biraz daha zarif bir görünüm veren, kumaş ve suni derinin birleşimidir.

İki hoparlörü birbirine bağlayan çerçeve, zamanla aşınmaya ve yırtılmaya karşı daha dayanıklı hale gelmesi gereken bir plastik türü olan polikarbonattan yapılmıştır. Bu henüz görülmedi, ancak plastik hissine rağmen, kısmen metal boyunduruk sayesinde kulaklık oldukça sağlam geliyor.


H3X kesinlikle bir kulaklığa benziyor olsa da, LED aydınlatma veya birçok kulaklıkta gördüğünüz parlak renkleri içermiyor. Bu kişisel bir tercih meselesi, ancak H3X’in nispeten abartısız görünüşünü rakiplerinin çoğuna tercih ediyorum.

Uyum ve konfor

Drop + yan EPOS H3X mikrofon
Chris Yürüyüşü / Nasıl Yapılır Geek

H3X’in kulak yastıkları, kafa bandıyla aynı kumaş ve sentetik deri kombinasyonunu kullanır. Öncelikle kafa bandı için estetik bir seçim olmakla birlikte, kombinasyon, kulaklığın havalandırma ve bas tepkisini dengelemesine yardımcı olur.

Kulaklıkların basınç kuvveti diğerlerine göre biraz sıkıdır. Neyse ki burada işler iyi gidiyor. Kulaklık, hareket ettirdiğimde hiç hareket etmiyordu, bu diğer bazı kulaklıklarda kolayca olabilecek bir şeydi ama rahatsız edecek kadar sıkı değildi.

Genel olarak, H3X darlığına rağmen çok rahat. Kafa bandı ve kulaklıklar için malzeme seçenekleri, H3X’in saatlerce rahat kalmasına yardımcı olan havalandırmaya kesinlikle yardımcı olur.

iletişim

Drop + Kablo EPOS H3X
Chris Yürüyüşü / Nasıl Yapılır Geek
 • bilgisayar kablosu: 2m 3 kutuplu 2 x 3.5mm ayrı TRS konnektörlü
 • Konsol/mobil kablo: 1,5 m (4,9 ft) 1 x 3,5 mm TRRS sınırıü

Bu kablolu bir oyun kulaklığıdır ve yalnızca analogdur, bu nedenle USB-C veya diğer bağlantı seçeneklerini bulamazsınız. Ancak, iki farklı kablo alırsınız. İlki bir ucunda kulaklıklara takılır ve diğerinde iki adet 3,5 mm bağlantı noktası bulunur: biri kulaklık jakı, diğeri bilgisayarınızdaki mikrofon jakı içindir.

İkinci kablo, bir uçta mini jak ve diğer uçta 3,5 mm TRRS konektör aracılığıyla kulaklığa bağlanır. Bu, telefonunuza veya tabletinize olduğu kadar Nintendo Switch veya Xbox Series X | konsollarınıza da bağlanır S daha yeni ama oyun dizüstü bilgisayarınızdaki tekli kulaklık jakı ile de çalışır.

Her kablonun mini jakın yanında kırmızı bir şerit olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Bu, kabloların tamamen bağlı olduğundan emin olmanıza yardımcı olmak içindir. Bürokrasi görürseniz, kabloyu tam olarak bağlamamışsınız demektir.

Ses ve müzik kalitesi

Aşağı + EPOS H3X Ses düğmesi
Chris Yürüyüşü / Nasıl Yapılır Geek
 • frekans tepkisi: 20 Hz – 20.000 kHz
 • iç direnç: 25 ohm
 • Ses basıncı seviyesi/hassasiyeti: 1 kHz’de 111 dB SPL, 0.7 V RMS

Test ettiğim çoğu oyun kulaklığı, en pahalıları bile müzik için harika değil. Birçok durumda bunun nedeni, yerleşik EQ ve sanal surround için dijital sinyal işlemeye (DSP) aşırı güvenme olabilir. Müzik çalmak neden zor olursa olsun, H3X iyidir.

H3X, H3 ile aynı boyutta ve türde sürücü kullanır, ancak aynı görünmezler. Kutuda, H3 ve H3X arasındaki farkları gösteren bir frekans grafiği içeren bir karşılama mesajı bulacaksınız. Genel olarak, H3X, H3’ten daha düz, daha nötr bir ses verecek şekilde değiştirildi.

Birçok oyun kulaklığı, oyun oynamadaki etkileyici faktörün alt ucunu vurgular, ancak bu, müziğe zarar verebilir. Junior Murvin’in “Police and Thieves” şarkısını dinlerken, bas iyi işlenir, ancak zirveden çok uzaktır. Daha nötr grafiklerine rağmen H3X, bu nispeten rahat pistte bile biraz agresif ve ilerici. Bu kötü bir şey değil, sadece biraz beklenmedik.


Aynı şarkının The Clash versiyonuna gelince, keskin bir şekilde sola ve sağa kaydırılan gitarlar, H3X’in bir oyun kulaklığı için anlamlı olan son derece konumsal doğasını gösteriyor. Yine, H3X’in dinamikleri ele alma şekli agresif bir yapıya sahip, ancak hiç de fena değil.

Oyun kulaklıkları genellikle fazla ses olmadan müziğe çok yakın ses çıkarır. Family Stone’dan Dirtbombs’un Sly ve “Underdog” versiyonunu dinlerken, kulaklık sesi beklediğimden çok daha netti. Yeterli bas vardı ama daha az ve belki biraz fazla.

Oyna ve konuş

Sessiz + Boğuk EPOS H3X Mikrofon
Chris Yürüyüşü / Nasıl Yapılır Geek
 • Frekans tepkili mikrofon: 100 Hz – 10 kHz
 • mikrofon tipi: bir elektrik kondansatörü
 • kalıbı al: çift yönlü

Oyunun performansını test etmek için birkaç tur oynadım sonsuzluk havası. Konumsal ses çok doğru olduğu için burada H3X başka bir güç gösterdi. Sadece sağ ya da sol ses çıkarmakla kalmıyor, aynı zamanda önde ya da arkada da ses çıkarıyordu. Arkamdan gizlice yaklaşmaya çalışan birini takip etmek kolaydı.

Ayarlamayı çok kolaylaştıran yerleşik bir ses kontrolü vardır. Alışması biraz zaman alabilecek basit, düz bir saat kadranı, ancak hızlı bir şekilde almayı ve bazı ses ayarlamaları yapmayı kolaylaştıran yükseltilmiş çerçevelere sahip.

Akılda tutulması gereken bir şey, bunun pasif bir ses kontrolü olduğu, yani yalnızca gelen sesi azaltabileceğidir. Kulaklık bir PC’ye bağlandığında bu bir sorun değil, ancak kulaklığı bir Xbox Series X oyun kumandasıyla kullanırken sesin biraz düşük olduğunu fark ettim | S.

Dahili mikrofon, sessize almanın akıllı bir yolunu sunar. Mikrofonu yukarı çevirip yana doğru çektiğinizde mikrofonun sesini kapatır. Sohbeti başlatmak ister misiniz? Sadece mikrofonu aşağı çevirin ve sesini kapatın.


Bu küçük bir ayrıntı gibi görünebilir ve öyledir, ancak mikrofonunuzun boğuk olup olmadığını bilmek önemli olabilir. Bu tasarımla, mikrofonunuzun açık mı kapalı mı olduğunu bir daha asla tahmin etmek zorunda kalmayacaksınız.

Dahili mikrofondan gelen ses kalitesi iyidir, ancak bir kulaklıktan bahsettiğimizi unutmayın. Mikrofon, video görüşmesi sırasında oyun arkadaşlarınızla veya sınıf arkadaşlarınızla sohbet etmek için uygundur. Ancak, Twitch’te yayın yapıyorsanız, JBL Quantum Stream gibi özel bir yayın mikrofonu düşünebilirsiniz.

örnek mikrofon


Drop + EPOS H3X’i satın almalı mısınız?

Sennheiser serisinin kalitesinden ve önceki Drop işbirliklerinden dolayı umutluydum ama ilk başta neye bulaştığımdan emin değildim. Onunla biraz zaman geçirdikten sonra, Drop + EPOS H3X denediğim en etkileyici kulaklıklardan biri ve hepsi ses kalitesine bağlı.

Kulaklıklar mükemmel değil. Tasarım oldukça sağlam görünse de, yine de yapışkan görünüyor ki bu herkes için değil. Neyse ki, hoparlörler tamamen bir “oyuncu” estetiğine güvenmiyor, bu da onları yersiz hissetmeden görüntülü aramalar yapmak için kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Ses kalitesi sizin için çok önemliyse ancak bütçeniz kısıtlıysa, H3X harika bir seçimdir. Yalnızca oyun açısından değil, aynı zamanda sağlam bir çift kulaklıktırlar, bu her zaman oyun kulaklıkları için geçerli değildir.


sevdiğimiz şey bu

 • Birçok oyun kulaklığının aksine müzik için iyi
 • Oyun için harika konumsal ses
 • Saatlerce rahat
 • Mikrofon tasarımı sessize almayı ve sessize almayı kolaylaştırır
 • Sağlam yapı

Ve ne yapıyoruz

 • Ses düğmesi herkes için değil
 • Kablolar daha uzun olabilirdi

kaynak bağlantı

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın