medyauzmani.com

Murat Korum’un orta gelirli konut projesi için müjdeli haber


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bu kez orta gelir grubuna yönelik yeni konut kampanyasını açıkladı. Projenin detaylarının Ekim ayında açıklanacağını belirtti.

Dar gelirli ailelere yönelik sosyal konut projelerinin hayata geçirilmesinin ardından bir güzel haber daha geldi.

Konutta son günlerde yaşanan satış ve kira artışlarıyla mücadele kapsamında”İlk evim, ilk iş yerimProje açıklandı.

Vatandaşlardan yoğun ilgi gören projenin ardından Çevre, İmar ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Korum dün yapılan kabine toplantısının ardından yeni bir proje için sinyal verdi.

Ekim ayında açıklayacağız.

Murad Vakfı, Orta gelir grubu için de konut kampanyası olacak. Çalışmanın sonuna geliyoruz. Bu kampanyanın detaylarını ekim ayında açıklayacağız” dedi. dedi.

‘İyilik için iş yapıyoruz’

Şu anda hak kazanma, peşinat ve iskonto oranlarının netlik kazanmadığını belirten Bakanlar Kurulu,“Emlak Konut kampanyasında hem indirim hem de hak sahipliği açısından birlikte çalışıyoruz. Hazine ile faiz konusunda da çalışıyoruz.

Gayrimenkul sadece konut olmayacak. GYODER, İMDER, Türkiye Müteahhitler Birliği ve Anadolu Müteahhitleri ile hepsiyle konuşuyoruz. Kampanya genişleyecek. İfadeler kullanın.

‘Pazarın lideriyiz’

Vakıf, sosyal konut projesiyle ilgili şunları söyledi:Konut piyasası durdu. Fiyatlar sabitlendi, geri geldi ve hatta biraz daha geri geldi. Ev almanın tam zamanı. Dürüst olmak gerekirse, şu anda pazarın lideriyiz. Sosyal konut projesinde fiyatları açıklayınca hepsi durdu. Firmalar, müşteri çekmek için kaçınılmaz olarak fiyatı çekecek ve vadeyi uzatacaktır.yorum yaptı.

Murat Korum 2 numaralı orta gelirli konut projesi için müjdeli haber

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın