medyauzmani.com

Muğla’da “Barış ve Güven” tatbikatında 20 tutuklama


Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA) – Jandarma kuvvetlerinin MUĞLA’daki barış ve güvenlik uygulamaları kapsamında; haklarında tutuklama kararı bulunan 20 kişi tutuklandı.
Muğla İl Jandarma Komutanlığı Timleri bugün 447 personelin katılımıyla 13 ilde barış ve güven tatbikatı gerçekleştirdi. Jandarma Kriminal Soruşturma Timleri (JASAT) tarafından aranan şüphelilerin tutuklama çalışmaları sonucunda kasten yaralama, trafik güvenliğini tehlikeye sokma, hırsızlık, borçlu ödeme koşullarını ihlal, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak veya kullanmak için kabul veya bulundurma, basit tehdit, tehdit birden fazla kişiyi kullanma, satın alma yetkisiz taşıma, ateşli silah bulundurma, cinsel taciz, hafif yaralama, dolandırıcılık, karalama, başkasının banka veya kredi kartını izinsiz kullanarak menfaat sağlama, manevi ve mali hakların ihlali, alkollü araç kullanma alkol ve uyuşturucu madde ve 20 kişi tutuklandı.
Başvuru kapsamında GBT’de 10 bin 440 kişi sorgulandı, 2000515 araç incelendi. 3 aracın geçişi engellendi, 15 araç ceza aldı. (DHA)Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın