medyauzmani.com

Minix Plajı nerede, nasıl gidilir? Minix Beach’in avantajları nelerdir, kamping var mı?


İstanbul şehir merkezinden oldukça kolay ulaşılabilen bir noktada bulunan Menekşe Plajı, yaşlıların yoğun ilgisini çeken bir plajdır. Hafta sonları bölgeye gelen ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Violet Beach, tatile vakti olmayanlar için adeta bir sığınak.

Minix Plajı nerede?

Harika bir atmosfere ve dinlendirici bir ortama sahip olan Menekşe Plajı, İstanbul’un Bakırköy ilçesine bağlı ve Florya ilçesi sınırları içerisinde bulunan çok değerli bir plajdır. Küçükçekmece Gölü’nün doğal bir güzelliğe sahip olan tarafında yer almaktadır.

Menex Plajı’na nasıl gidilir?

Denizin, güneşin ve kumun tadını çıkarmak isteyenler için ideal bir alternatif olan plaj, Küçükçekmece Gölü kıyısında yer alıyor. Menekşe Plajı’na ulaşımın sağlanması hedefi doğrultusunda Bakırköy Florya’da gezi düzenleyen otobüsler veya Yenibosna’dan kalkan minibüsler ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Menekşe Plajı’nın avantajları nelerdir, kamp yapılabilir mi?

Son zamanlarda oldukça popüler olan Küçükçekmece Gölü’nün yanında bulunan Florya Menekşe Plajı mutlaka görülmesi gereken bir plaj. Menekşe Plajı’nda tatil severler sevdikleriyle denizin, kumun ve güneşin tadını doyasıya çıkarma fırsatı buluyor.

Sıcak yaz aylarında oldukça kalabalık ve hareketli olan Menekşe Plajı gerçekten keyifli bir atmosfere sahip plajlar arasında yer alıyor. Menekşe denizinin suyu çok berrak ve temizdir ve denizin üstündeki denizde bazı deniz kabukları da görülebilir.

Menekşe Plajı’nın keyifli ortamında ziyaretçiler için yazlık kamp yapma imkanları bulunmaktadır. Dileyenler ücretsiz kamp yapma imkanı sunan kamp alanlarında doğrudan çadır kurma imkanına sahip oluyorlar. Sakin ve dingin bir ortam sunan Menekşe Plajı’nın öne çıkan özelliği elbette güzel bir kamp yeri. Çünkü bazen kalabalıktan dolayı çadır kurulacak yerin olmadığı bir plaj olarak karşımıza çıkıyor.

Havanın çok sıcak olduğu yaz aylarında kamp yapmak, sabahları güzel gün doğumu ile denizin güzelliğini izlemek insana mutluluk katan bir niteliğe sahiptir. Menekşe Plajı, yaz aylarının başından itibaren birçok grubun kamp yapmayı tercih ettiği ve bu denizin tadını güzel bir şekilde çıkarma şansı bulduğu bir yerdir.

Menex Plajı hakkında bilgiler

İstanbul’un koşuşturmacasından ve yoğun trafiğinden bir süre uzaklaşmak isteyenler için ferahlatıcı ve ferahlatıcı bir tatil köşesi olan Menekşe Plajı yaklaşık 620 metre uzunluğundadır.

Menekşe Plajı oldukça geniş bir alanı kaplar, ortalama 200 şemsiye, 200 şezlong, 3 can kurtarma kulesi, 2 Mobo cankurtaran, 10 cankurtaran, 1 kurtarma botu, ambulans, 8 soyunma kabini ile geniş bir otoparka sahiptir. 300 araç.

Türkiye’de İstanbul ve çevre illerde yaşayanların yaz aylarında havaların ısınmasıyla tatil yapmak için akın ettiği bir kumsala benziyor. Tüm bu özelliklerinden dolayı Menekşe Plajı hemen her bütçeye uygun ve çekici bir tatil ortamına sahiptir. Bu anlamda özellikle ilgi çeken doğa harikaları arasında yer almaktadır.

Minnex Plajı Giriş Ücreti

Menekşe Plajı girişinde ziyaretçi ücreti alınmamaktadır. Çünkü Menekşe Plajı halk plajı olarak kullanılıyor. Menekşe Plajı, birçok insanın yüzmek ve günübirlik ziyaretler için ziyaret ettiği yerlerden biridir. Özellikle hafta sonları denizin ve kumun tadını çıkarmak isteyenler için çok yoğun bir talebin olduğu bir ortama sahip. Bu nedenle özellikle İstanbul’da yaşayanlar için önemli durak noktalarından biridir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın