medyauzmani.com

Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Suriye mesajı


Bakan Çavuşoğlu, Suriye’deki siyasi sürece ilişkin açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, “Gelecekte temaslar olabilir.” Dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Suriye konusunda önemli mesajlar verdi.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, “Zamanı geldiğinde Suriye cumhurbaşkanı ile de görüşebiliriz. Şu ana kadar alt düzey görüşmeler yapılıyor.” dedi.

“Cumhurbaşkanımızın söylemek istediği çok açık.”

Bakan Çavuşoğlu, bu açıklamaya atıfta bulunarak şunları söyledi: “Sayın cumhurbaşkanımızın söylemek istediği çok açık. Suriye’de kan dökülmesini istemiyoruz.” dedi.

TVnet’te konuşan Çavuşoğlu, şunları söyledi: “Sanki Türkiye yüzünden oldu. Öyle bir şey yok. Savaşın nereden çıktığını gördük. Ancak bu savaşa daha çok para ödedik.” İfadeler kullanın.

İleride bağlantılar olabilir.

Çavuşoğlu, terör örgütlerini ve Türkiye’ye yönelik tehditleri ortadan kaldırmak için mücadele ettiklerini şöyle vurguladı:

“Suriye’de kalıcı istikrar için muhalefet ve rejim anlaşmalı. Suriye’nin toprak bütünlüğü de bize karşı.

Şu anda böyle bir plan yok, ancak gelecekte bağlantılar olabilir. Türkiye’nin siyasi süreçle ilgili çabaları çok samimi.”

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Suriye mesajı #1

Erdoğan’ın açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Siyasi Grubu’nun (AST) Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da gerçekleştirdiği toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Bildiğiniz gibi Suriye’deki terör gruplarından kurtulmak ve buradan terör gruplarını çıkarmak için tüm arzumuzla buraya kerpiç evler yaparak dönüşü hızlandırmak için adımlar atıyoruz.

Bu geri dönüşümle ilgili olarak şu ana kadar yaklaşık 550 bin Suriyeli topraklarına döndü.” Ben konuştum.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın