medyauzmani.com

Meta ve WhatsApp, ‘veri paylaşım yükümlülüğü’ yerine getirilmesine karşı savunma yapacak


Platformlar META (Facebook), WhatsApp LLC ve Madoka Türkiye Bilişim Hizmetleri, WhatsApp kullanıcılarına getirilen veri paylaşım zorunluluğuna ilişkin soruşturma kapsamında yarın Rekabet Kurulu’na sözlü savunma sunacak.

Rekabet Kurulu’nun 11 Ocak 2021 tarihli kararıyla WhatsApp kullanıcılarına veri paylaşma zorunluluğu getirilmesine ilişkin olarak Meta ve paydaşları hakkında 4054 sayılı Kanun’un 6. rekabet korumasının ihlali. Ayrıca WhatsApp verilerini paylaşma zorunluluğu da kaldırıldı.

Soruşturma kapsamında sözlü savunma aşamasına geçildi. Yönetim Kurulu yarın saat 10:30’da şirket temsilcilerinin sözlü savunmalarını dinleyecek.

Kurulun soruşturmayla ilgili kararını savunmanın ardından 15 gün içinde açıklaması bekleniyor. Rekabet Kurulu toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Sözlü savunma toplantısına dinleyici olarak katılmak isteyenler toplantıyı online olarak takip edebileceklerdir. Bu amaçla en geç katılım formunun doldurulması, toplantıdan yarım saat önce, otoritenin web sitesindeki talimatlara göre. Yarışma “.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın