medyauzmani.com

Mersin’de tahliye kararına giden avukat darp edildi


Tarsus’ta müvekkilinin işyerinde kiracıyı bilgilendirmek için NB işyerine giden Avukat Sertak Haita, kendisi tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğradı.

Mersin’in Tarsus ilçesindeki kolluk kuvvetlerine giden Avukat Sertak Haita, müvekkilinin işyerinde kiracı olan NB’ye tahliye ihtarında bulunmak üzere icra memurlarıyla birlikte işyerine gitti.

İşyerinin yeni kiracısı olduğunu iddia eden HK, bu işyerinin 10 gün içinde boşaltılması gerektiğini Av. Sirtak Haita, bu kişi tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğradı.

“Yere düştüm ve polis müdahale ederek şahsı etkisiz hale getirdi”

İHA Haber’in haberine göre Av. Hita hastaneye gitti ve saldırı raporu aldı. Avukat Haita, Hong Kong Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak savcı oldu. Hayta yaptığı açıklamada. “Müvekkilim araziyi 1998 yılında NB adlı bir kişiye kiraladı. NB adında biri 31.08.2022 tarihinde boşaltılmak üzereydi ancak yaklaşık bir hafta önce NB işyerini boşaltmak istediğini söyledi ancak HK adlı kişi bu araziye sahip çıktığını duyurarak tahliyesine izin verilmediğini söyledi.Serbest kalma süresi gelince tahliye sürecini başlattık.Bugün Tarsus İcra Müdürlüğü’ndeki görevliler ve polis eşliğinde bu işyerine geldik. İşyerinde H.K. isimli bir kişi ile görüştüm durumu anlattım 10 gün içerisinde işyerini boşaltması gerektiğini söyledim 10 gün içerisinde bu işyerini H.K. isimli kişi yüzüme karşı yemin ederek beni tehdit etmeye başladı. Daha sonra yanıma gelip başımı, burnumu ve dudaklarımı kesti, yere düştüm, polis müdahale etti ve şahsı etkisiz hale getirdim. H.K. hakkında suç duyurusunda bulundum.” dedi.

Mersin'de tahliye ihbarnamesine giden avukat dövüldü #1

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın