medyauzmani.com

Makyajını böyle temizleme! Şimdiye kadar bilinen yanlış temizleme yöntemi maliyetlidir


Makyajın çıkarılmasıyla ilgili birçok yanılgı cilde büyük zararlar verebilir. Plastik ve estetik cerrahi uzmanları makyajı temizlerken dikkat edilmesi gereken noktaları anlattı. İşte şimdiye kadar bilinen yanlış makyaj temizleme yöntemleri…

Pek çok insan farkında olmadan doğru temizleyici ya da maddeyi kullanmaz ve makyajını çıkarırken de cildine zarar verir. Makyaj temizleyici seçimi yapılırken cilt tipine göre seçim yapılmalıdır. Hem makyaj temizleyici hem de kullanılan tüm cilt bakım ürünleri cilt tipine uygun olmalıdır. Peki en sık yapılan makyaj silme hataları nelerdir?

Makyajı temizlerken bunu yapmayın!

Makyaj temizleyiciler genellikle yüz için özel olarak yapılır. Örneğin yüzümüzün bazı bölgeleri yani gözlerimiz ve dudaklarımız diğer bölgelere göre farklı bir yapıya ve hassasiyete sahip olduğu için bu bölgelerin temizliğinde özel olarak geliştirilmiş bazı ürünlere yer verilmesi gerekir.

Makyajı tek bir ürünle çıkarmak istiyorsanız, kullandığınız ürünün gözlerinize ve dudaklarınıza uygun olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca kullandığımız kozmetikler her ne kadar kaliteli olsalar da cildimizde istenmeyen sorunlara neden olabiliyorlar.

Makyaj ihmal edilirse ciltte birçok kalıntı ve iz kalabilir.

Temizlik yaparken çok hassas olmalısınız!

Cildinizi temizlerken sert hareketlerden kaçınmalısınız. Nazik masaj hareketleriyle temizlenmeye özen gösterilmelidir. Makyaj temizleyicilerin içerisinde birçok farklı madde barındırır.

Cildinizin pH değerine dikkat edin.

Ayrıca kullanacağınız makyaj temizleyicinin içeriğine dikkat etmeli ve cildinizin pH değerine dikkat etmelisiniz. Kullandığınız ürünler kaliteli olmalıdır çünkü kalitesiz makyaj temizleyicilerin makyajınızı tamamen çıkarmadığı bilinmektedir.

Sadece su ile temizlik yapıyorsanız dikkat!

En sık yapılan hatalardan biri de yüzü sadece su ile temizlemektir. Makyajı tamamen çıkarmadan su ile temas, gıcırtılı bir temizlik hissi bırakabilir ancak bu olay derinlemesine bir temizlik sağlamaz. Böylece makyaj yüzünüzde kalır.

Bu nedenle ilk aşamada “Misel Su” adı verilen bir makyaj temizleyici kullanılmalıdır. İkinci aşamada jel, köpük gibi ürünler kullanılabilir.

Cildi temizlerken en sık yapılan hatalardan biri de sıcak su ile yıkamaktır. Sıcak su cildimizdeki yağ dengesini bozduğu için önerilmez. Cildi aşırı pul pul dökülmeden hafif bir masaj gibi ılık suyla temizlemek en iyisidir. Kese ve maske gibi ürünler kullanılırken özen gösterilmelidir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın