medyauzmani.com

Kocaeli’de kızı yakan cinayet zanlısının ifadesi


Gebze’de Büşra Kabataş’ı öldüren Taner Yalacı olayı anlattı. Annesini öldürme planları ile kızı öldüren saldırgan, suç unsurlarını yok etmek için Kabataş’ın evini yaktı.

Kocaeli Gebze bölgesinde 8 Ekim’de 29 yaşındaki, 15 yaşındaki lise öğrencisi Büşra Kabataş’ın ölümünden şüpheleniyor Taner Yalaji’nin ifadesi kan dondurdu.

Polis, sağlık ve itfaiye ekipleri, Mustafa Paşa semtindeki 3 katlı binanın ikinci katındaki evde apartmandan yükselen dumanları görenlere haber vermek için olay yerine geldi.

Yangını söndüren ekipler, Büşra Kabataş’ın cesediyle karşılaştı.

genç bir kızı gömmek

Yapılan incelemenin ardından Kabataş’ın cenazesi otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı. Gebze Atatürk Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Kabataş, önceki gün gözyaşlarına boğuldu.

Kanıtları gizlemek için tırmıklayın.

Olayın ardından polis geniş çaplı soruşturma başlattı. Ekipler, delillere dayanarak cinayet olasılığına odaklandı. Ekipler, yangının Büşra Kabataş’ın öldürülmesinin ardından delilleri gizlemeye başladığına karar verdi.

Annesine takıntılı olduğu için kızına işkence etti

Polis, Kabataş’ı öldüren kişinin platonik annesi Aileen Çetin’e aşık olan Taner Yalagi olduğuna karar verdi. Kaçmaya hazırlanan Yaelci, kazanın ardından Tokat’a gitmeye çalışırken yakalandı.

Saldırgan tutuklandı

Gözaltına alınan Yalcı, ‘Acımasız ve ıstırap verici cinayet’ Adliyeye sevk edilen zanlı, adliyeye sevk edildi.

İlk başta yorganda boğuldu Örtmek Aydınlatılmış

Polisin yaptığı incelemede; Taner Yalaji’nin yanıcı maddeler, çamaşır ipi, koli bandı ve elektrik şok cihazı ile olay yerine geldiğine karar verildi. Polis, Yalcı’nın uzun süredir evin önünde izlediğini tespit etti.

Taner Yalacı’nın Aylin Çetin’i öldürmeye geldiği ancak orada tanıştığı Büşra Kabataş’ı öldürdüğü belirtiliyor. Ve evin önünde bekleyen Yalacı’nın okula gitmek için kapıda ayakkabılarını giyen Kabataş’ı gördüğünü ve onu yakaladığını, sonra odasına götürdüğünü, bıçakla vurduğunu, boğazını sıktığını, üzerine bir yorgan örttü, yanında getirdiği alevi döktü ve ateşe verdi.

Kocaeli'de kızı yakan cinayet zanlısının ifadesi #1

Vücuduna 20’den fazla bıçak darbesi aldı

Yapılan incelemede yatağın bazı bölümlerinde yanıcı maddelerin bulunduğu ve kutunun Büşra Kabataş’a teslim edildiği belirlendi. Olay yeri inceleme raporunda, Kabataş’ın başta göğüs bölgesi olmak üzere vücudunun farklı yerlerinde 20’den fazla bıçak darbesi aldığı ve Yaelci’nin kızı yakmadan önce saçını kestiği bildirildi.

Cinayetten önce etrafında neler olduğuna dikkat edin.

Yaylacı’nın cinayeti işlemeden önce evde fark ettiği anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Büşra’nın ablası Başak Kabataş’ın yol kenarında Aylin Çetin’in gelmesini bekleyen Taner Yalacı’nın yanından geçtiği fark ediliyor. Yine Başak Kabataş’ın Taner Yalaağı’nı görmeden yoluna devam ettiği anlar oldu.

“Amacım kızlarının evden çıkıp onu evde yalnız başına beklemesiydi.”

İddia makamının ifadesi ortaya çıkan Taner Yalaji, “Derince’deki evimden ayrılırken bir ay önce marketten aldığım iki adet Barbekü buji, 3m’lik 3-4 adet çamaşır ipi ve daha önce internetten aldığım eşarp ve elektroşokumu aldım. bant, bir pansiyona gittim ve geceyi geçirdim.06:30’da kalktım ve hazırladığım şeyleri aldım ve kahvaltı için bir pastaneye gittim.İşimi bitirdikten sonra 15-20 dakika kaldım. Aylin’in evi Burada amacım Aylin’in kızlarını görmekti “Aylin’in kızlarının ne zaman işe ve okula gideceğini biliyordum.” Söylendiği söylendi.

Kocaeli'de kızı yakan cinayet zanlısının ifadesi #2

“Üzerine çıktım, önce ağzını bir fularla sardım, sonra koli bandıyla bantladım”

Yalaji açıklamasına şöyle devam etti: “Ben evin önünde beklerken Büşra’nın ablası Başak benim bulunduğum yerden geçti ve işe gitti. Büşra’nın da okula gideceğini tahmin ettim, evin kapısına gittim ve bekledi. Apartmandan çıktı. Büşra beni görür görmez “burada ne işin var?” diye bağırınca elimle ağzını kapattım. kolundan tutup oturdukları daireye götürdüler.İçeri girdikten sonra Büşra’dan susmasını istedim ama o bağırmaya devam etti.Böylece Basra’ya tekrar ‘Kapa çeneni annenle konuşup gideceğim’ dedim. “Buşra’yı odasına götürdüm ve yatağına yatırdım. Sonra yanımda getirdiğim elektrik şokuyla midesinde bayılana kadar onu birkaç kez tuttum. Bayılmayınca Basra’nın üzerine çıktım, önce ağzını bir kapakla sardım, sonra koli bandıyla yapıştırdım.” dedi.

“Yastığa bastıktan sonra tam olarak ne olduğunu hatırlamıyorum”

Taner Yalacı yaptığı açıklamada Büşra’yı öldürmek istemediğini söyledi:
“Yanımda getirdiğim çamaşır ipiyle ellerini ve ayaklarını bağladıktan sonra onu korkutmak için mutfağa gittim. Masanın üzerine bir bıçak alıp bulunduğu odaya gittim. Odaya geldiğimde Büşra, ağzından bantı kaldırdı.Yine bana küfretmeye ve tekmelemeye başladı.O beni tekmelerken, elimde bıçakla Büşra’nın üzerine düştüm.Elimdeki bıçak Büşra’nın boğazına saplandı. Büşra ayağa kalkıp çığlık atmaya çalıştı, yastığı kafasına koyup sıkmaya başladım.Ona bu şekilde bastırdıktan sonra tam olarak ne olduğunu hatırlamıyorum.Ancak kısa bir süre sonra kendime gelip barbekü jeli döktüm. Yanımda Büşra’ya getirmiştim ve jeli döktükten sonra çakmağımla jeli yaktım ve sokakta kıyafetlerimi çıkardım. Bahsettiğim bıçağı sokaktaki çöp kutusuna attım.”

“Bu anda kendimi kaybettim”

Yalaji, kendini kaybettiğini ve kazanın bir kısmını hatırlamadığını iddia ederek, “Amacım beni kovduran Aylin’le konuşmaktı. Bunları yanıma almamın amacı Aylin’i bağlayıp bana karşı çıkıp bağırırsa onu susturmaktı. Onu öldürmeye niyetim yoktu. üzgünüm ve üzgünüm, kaza anında kendimi kaybettim.” dedi.

Kocaeli'de kızı yakan cinayet zanlısının ifadesi #3

Adli araçlar bulunamadı

Taner Yalcı, cinayeti işledikten sonra polise verdiği ifadede, kazada kullandığı bıçak, bayıltma aleti ve kıyafetleri evin yakınındaki çöp kutusuna attığını söyledi. Cadde giriş ve çıkışlarını trafiğe kapatan polis, çevrede 20 çöp konteynırını aradı, ancak suç gereçlerine dair hiçbir şey bulamadı.

Öte yandan Büşra Kabataş’ın öldürüldüğü oda görüldü. Odanın büyük bölümünün yandığı ve Büşra’nın öldürüldüğü yatağın kül olduğu görüldü.

“Ciddi işkence ve kadın cinayeti olarak tasarlandı”

DHA haberine göre, ailenin avukatı Cemal Tınarlıoğlu, Taner Yaylacı’nın cinayeti işlemeden önce Büşra Kabataş’a uzun süre işkence yaptığını söyledi. “İlk incelemelerimizde zanlının küçük kızımızı ciddi bir şekilde intikam almak için öldürdüğü, dosyadan ve otopsi raporundan aldığımız izlenimlere göre kızımızın uzun süreli işkence sonucu öldürüldüğü açık. İntikam için öldürüldü. Sanıkların ifadelerindeki tutarsızlıklar da ortada. Şeyler.” Vücudunda çok sayıda yara var, 20’den fazla. Bu kesikler özellikle bazı bölgelerde yoğun. Bıçak rastgele değil, darbeler ölümcül değil, daha çok, bu da işkence için yapıldığını gösteriyor.Bir yandan bu kadınlara karşı ciddi bir suç, işkence ve kadın cinayeti sayılıyor.” dedi.

Kocaeli'de kızı yakan cinayet zanlısının ifadesi #4

Kocaeli'de kızı yakan cinayet zanlısının ifadesi #5

Kocaeli'de kızı yakan cinayet zanlısının ifadesi #6

Kocaeli'de kızı yakan cinayet zanlısının ifadesi #7

Kocaeli'de kızı yakan cinayet zanlısının ifadesi #8

Kocaeli'de kızı yakan cinayet zanlısının ifadesi #9

Kocaeli'de kızı yakan cinayet zanlısının ifadesi #10

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın