medyauzmani.com

Keurig Kahve Makinesini Temizleme: 5 Kolay Adım

Bu hikayenin bir parçası Ev için ipuçlarıCNET’in evinizden en iyi şekilde yararlanmak için pratik ipuçları koleksiyonu, içeride ve dışarıda.

Başlat düğmesine basın Organizatör Her sabah kaçınılmaz olarak zamanla bazı kirli tortulara yol açacaktır. Dikkatli olmalısınız; kontrol edilmezse, mineral birikmesi Keurig’inizin en iyi performansını göstermesini engelleyebilir. Makinenizin iç işleyişine girmek için bu birikimden yeterince birikirse, Keurig çalışmayı tamamen durdurabilir. (Not – bir Keurig’e sahipseniz şunları yapabilirsiniz: 10 milyon $’lık toplu dava anlaşmasının bir parçasının talep edilmesi.)

CNET Ev İpuçları logosu

Ancak yapışkanı çıkarmak ve Keurig’inizin yıllarca demlenmesini sağlamak kolaydır: En sevdiğiniz kahve makinenize hak ettiği ilgiyi göstermeniz yeterlidir. Demleme sistemi, damlama tepsileri ve su depoları düzenli bakım gerektirir. Cihazınızın dışı bile silmek istediğiniz rahatsız edici lekeleri, parmak izlerini ve diğer işaretleri toplayacaktır.

İşte Keurig’inizi nasıl temizleyeceğiniz ve en iyi durumda tutacağınız. Hediye etmek için yeni bir kahve makinesi veya kahve makinesi arıyorsanız, bir göz atabilirsiniz. Şu anda mevcut olan en iyi Keurig fırsatları. (Ayrıca öğrenebilirsiniz Evde buzlu kahve nasıl yapılır?E Buzdolabınızı nasıl düzenlersiniz?. Ayrıca şu konulardaki seçimlerimize göz atın: En iyi kahve makineleriVe En iyi soğuk demleme kahve makineleri E En iyi kahve aksesuarları.)


Keurig bira makinesinin dışını nemli bir bezle silin.

Brian Bennett/CNET

1. Keurig’in dışını temizleyin

Brewer’ın dışını silerek başlayın. Keurig bunu her gün yapmanızı önerir. İlk olarak, kahve makinesinin kapalı ve fişinin çekili olduğundan emin olun. Ardından, cihazın dışındaki tozu ve diğer kirleri silmek için nemli bir bez kullanın.


Kahve pınarının hemen altındaki ön alana çok dikkat edin. Bu alan genellikle çok fazla su sıçraması ve damla çeker.

Keurig damlama tepsiniz böyle görünüyorsa temizleme zamanı.

Brian Bennett/CNET

2. Damlama tepsisini yıkayın

Kahve makinesinin kirlenmeye eğilimli diğer bir parçası da damlama tepsisidir. Dökülen sıvı genellikle fark edilmeden içeridedir. Burada da kahve damlacıkları buharlaşarak leke bırakabilir. Lavaboda hızlı bir el yıkama, bu pisliği hemen temizleyecektir. Ilık su ve bulaşık deterjanı iyi çalışır. Bu temizlik görevini her gün yapın.

Temiz bir kapta temiz su

Damlama tepsisi, lavaboda elde yıkandıktan sonra harika görünüyor.

Brian Bennett/CNET

3. Su haznesini temizleyin

İşte başka bir günlük temizlik işi. Yani su tankına aynı el yıkama işlemi uygulanıyor. Makinenizde varsa önce su filtresini çıkardığınızdan emin olun. Demleme makinenize bağlı olarak hazne bulaşık makinesine güvenle atılabilir.


Kapsül tutucu, K-cup bira makinemin en kirli kısmıydı.

Brian Bennett/CNET

4. Pod tutucuyu kontrol edin

Keurig K-Classic bira makinesini test etmenin en kirli kısmı bölme montajıydı. Çöp, pislik ve kurumuş kahve burada gözle görülür miktarda pislik oluşturdu. Bunu düzeltmek için çamurluk yuvasını çıkardım ve iki ana parçaya ayırdım. Sonra onları suyla duruladım ve nemli bir bezle iyice ovdum.

Bira üreticisinin çıkış iğnesindeki kalıntıları gidermek için bir ataç da kullanabilirsiniz. Fırlatma iğnesi, ped tutucuda bulunur. Dikkatli olun, çünkü bu iğne keskindir. Keurig’in çamurluk montajının haftalık olarak temizlenmesini önerdiğini unutmayın.

Keurig bir bardağı kahverengi suyla doldurur

Keurig kahve makinenizin demleme sistemini temizlemek için sadece su içeren bir demleme döngüsü çalıştırın.


Brian Bennett/CNET

5. Tüm sistemi yıkayın

Keurig’inizin demleme sistemini temiz tutmak çok önemlidir. Kirli ekipman, son demlemeden taşınan tatların bozulmasına neden olabilir. Sumatra’nın tek kaynağında tadılan Pumpkin Spice Latte mükemmel değil. Toprak parçaları veya diğer kalıntılar tıkanmaya ve hatta arızaya neden olabilir.

Hepsini temizlemek için çamaşır makinenizde her gün sadece su içeren bir hazırlık programı çalıştırın. Tankta yeterince su olduğundan ve gömlek haznesinin boş olduğundan emin olun. Demlediğiniz fincan sıvıyı tutacak kadar büyük olduğu sürece, istediğiniz fincan boyutunu kullanabilirsiniz.

Demleme makinenizin kirecini hiç temizlemediyseniz veya üzerinden üç ay geçtiyse, bunu yapmayı düşünün. Keurig’e göre, prosedürü her üç ayda bir yaptırmalısınız. Sirke veya şirket sirkesi kullanabilirsiniz. Özel kireç çözücü ürün. En az 45 dakika (sirke ile 4 saat) süren uzun bir işlem olduğunu unutmayın.

Bununla birlikte, kireç çözme, tesisinizin iç bileşenlerine yapışabilecek mineral birikintilerini (genellikle musluk suyunda bulunur) giderir. Bu, kahve makinenizin optimum tasarlanmış sıcaklığını ayarlamasını sağlar.

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra, fazla nemi gidermek için bira hazırlayıcıyı tekrar silin. Şimdi baştan ayağa akışa hazır olmalıdır.


Daha fazla ev temizliği ipucu bulun Dökme demir tava nasıl temizlenirVe Barbekü nasıl temizlenir E yatak nasıl temizlenir.


Şimdi oyna:
şuna bak:

Bir Keurig’i damıtılmış sirke ile nasıl temizlersiniz?

1:32

Evinizi temizlemek için daha fazla ipucu ve püf noktası

kaynak bağlantı

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın