medyauzmani.com

Kazaları yüzde 20 azaltmayı hedefliyor


Markalar, trafik kazalarını, ciddi yaralanmaları ve can kayıplarını ortadan kaldırmak için çalışmalarına devam ediyor. Volvo Cars Güvenli Araç Otomasyonu Başkanı Joachim de Verder, “Yeni EX90’ın şimdiye kadar yola çıkan en güvenli Volvo modeli olduğuna inanıyoruz. Dış ortam konusundaki anlayışımızı en incelikli sürücü dikkati anlayışımızla birleştiriyoruz” dedi.

16 sensör olacak

Verder, yeni bir Volvo’da can kaybı veya ciddi yaralanma olmaması vizyonlarına doğru gittiklerini belirterek şöyle devam etti:

“Önümüzdeki günlerde tanıtacağımız Volvo EX90 ile piyasadaki en gelişmiş sensör paketlerinden birini tanıtacağız. LiDAR sensörü Işık Algılama ve Menzil anlamına gelen LiDAR, bantları yüksek hassasiyet ve doğrulukla ölçmek için darbeli lazer şeklinde ışık kullanan bir uzaktan algılama yöntemidir.

LiDAR’ın gerçek hayatta güvenlik açısından yapabileceği fark oldukça dikkat çekici. En son araştırmamız, bir araca LiDAR eklenmesinin ciddi kazaları yüzde 20’ye kadar azaltabileceğini ve genel çarpışmadan kaçınmayı yüzde 9’a kadar iyileştirebileceğini gösteriyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın