medyauzmani.com

İsviçre buzulları eritmek için 3 milyar frank harcadı


İsviçre hükümeti, iklim değişikliği ve sıcak hava dalgaları nedeniyle buzulların erimesinin ardından 3,2 milyar İsviçre Frangı değerinde bir anlaşma hazırladı.

Swissinfo.ch’de yer alan haberde, Federal Konseyin buzulların erimesini önlemek için derneğe sunduğu önlem paketini kabul etmesinin ardından paketin detaylarını açıkladığı bildirildi.

Yenilenebilir enerjiyi artırın

AA’ya göre; Buzulların korunması için fonlar Güneş panellerinin kurulumuna destek verilmesi, “Fosil yakıtlı ısıtma sistemlerine sürdürülebilir alternatifler üretilmesi” E “Binaların yalıtımı” gibi faaliyetlerde kullanılarak ülkede hava sıcaklığının yükselmesinin önüne geçilmesinin amaçlandığı kaydedildi.

İsviçre, eriyen buzullara karşı 3 milyar frank harcıyor #1

Alplerde eriyen buzullar endişe verici

22 Ağustos’ta Zürih’teki Federal Teknoloji Enstitüsü’nün internet sitesinde yayınlanan bir çalışmada, İsviçre Alpleri’ndeki buzulların 1931’den 2016’ya değişimi, eski ve yeni görüntüler karşılaştırılarak inceleniyor.

İsviçre, eriyen buzullara karşı 3 milyar frank harcıyor #2

1400 buzul hacminin yarısını kaybetti

Çalışmada, yaklaşık 1.400 Alp buzulunun bu süre zarfında toplam hacmini yarı yarıya kaybettiği bildirildi.

İsviçre, eriyen buzullara karşı 3 milyar frank harcıyor #3

İklim değişikliğinin buzulların erimesini hızlandırdığını kaydeden araştırmada, sadece 2010’dan 2016’ya kadar buzulların yüzde 12 oranında eridiği bildirildi.

İsviçre, eriyen buzullara karşı 3 milyar frank harcıyor #4

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın