medyauzmani.com

İran, renkli devrimlerin veya darbelerin ülkesi değil.


İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Amir Abdollahian, “İran, renkli devrimlerin veya darbelerin olacağı ülke değil. ABD, İran’da rejim değişikliği olmayacağını bilmeli” dedi.

Tahran’da 13 Eylül’de Ahlak Polisi olarak bilinen Rehber Devriyeler tarafından gözaltına alındıktan sonra hastaneye kaldırılan Mahsa Amini, 16 Eylül’de hayatını kaybetti.

Tahran Emniyet Müdürlüğü, Mahsa Amini’nin ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada, Amini’nin uygun olmayan başörtüsü nedeniyle gözaltına alındığını ve ardından karakolda herhangi bir fiziksel temas olmaksızın bayıldığını belirtti.

Gösterilerde en az 76 kişi öldü

İran devlet televizyonu, ülke genelindeki protestolarda polis memurları ve Devrim Muhafızları’na bağlı Besich milis üyeleri de dahil olmak üzere en az 76 kişinin öldürüldüğünü duyurdu.

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Amir Abdollahian, Mahsa Amini’nin İran’daki gösterileri ve tepkilerine ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Abdullah Yan, Mahsa Amini’nin ölümüne üzüldüklerini, ABD ve İngiltere’de her yıl onlarca kadının benzer şekilde hayatını kaybettiğini söyledi.

İran Dışişleri Bakanı: İran, renkli devrimlerin veya darbelerin olacağı ülke değil #1

Benzer durumlar başka ülkelerde de olabilir.

Abdullahiyan, Amini benzeri ataklar her yıl başka ülkelerde de meydana gelebilir. Cumhurbaşkanımız olayın ilk gününden beri bu davayı yakından takip ediyor ve soruşturma açıldı.İfadeler kullanın.

İran halkı bilinçli

Abdullah, İranlıların Amini için başlattığı barışçıl gösterilerin dış güçleri kışkırtarak muhalefete dönüştüğünü belirtti. İngiltere merkezli medya, İran’da barışçıl bir şekilde başlayıp barışçıl bir şekilde biten gösterileri kışkırtmaya ve kışkırtmaya çalışıyor. Bu medya açıkça insanları sokaklara çıkmaya ve kamu mallarını yok etmeye ve öldürmeye teşvik ediyor. İran devrimlerin, renkli darbelerin olacağı ülke değil. ABD, İran’da rejim değişikliği olmayacağını bilmelidir. İran halkı bilinçlidir. Barışçıl gösteri, protesto ve kaos arasındaki farkı biliyor. Biz İran’da halkın taleplerini dinliyor ve önemsiyoruz.dedi.

İran Dışişleri Bakanı: İran, renkli devrimlerin veya darbelerin 2. olacağı ülke değil.

İran Dışişleri Bakanı: İran renkli devrimler veya darbeler ülkesi değil #3

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın