medyauzmani.com

IOKBS burs sınavını geçen öğrenciler ne yapmalıdır? IOKBS burs kartı ne zaman ve kaç yıl süreyle verilecek?


IOKBS sınavının ardından sonuçlar açıklandı. Binlerce öğrenci araştırıyor 2022 İlk ve Ortaöğretim Kurumları Burs Sınavını kazanan öğrenciler ne yapacak? Kazananlar kartlarını ne zaman alacak?

IOKBS burs sınavını kazanan ne yapmalı?

Konuyla ilgili net bir tarih açıklaması bulunmamakla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ödemelerin Ekim ayı başından itibaren yapılacağı belirtildi. Yazıda, “Ödemeler, burs sınavını kazanarak okula giriş tarihinden itibaren 1 Ekim’den itibaren ödenecektir.” denildi. Burs sınavı her yıl ortaokul öğrencileri için 5,6,7,8 ve 9,10,11 yapılır. 2022 yılı 5,6,7,8 ve 9,10,11. yarıyılları için burs almaya hak kazanan öğrencilere verilecek aylık burs tutarı 663,87 TL’dir.
MEB, IOKBS’yi kazanan adayların yapması gerekenleri rehber eşliğinde duyurdu. Ücretsiz yatılı burs almaya hak kazanan öğrenciler okul bölgelerine başvuracaklardır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan kılavuza göre, “Burs almaya hak kazanan öğrenciler için burs işlemleri, ilgili burs döneminde elektronik burs modülü üzerinden okul yönetimi tarafından gerçekleştirilecektir.” Ödemeler Vakıfbank ve PTT’den yapılmaktadır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın