medyauzmani.com

İngiltere’de kan pıhtısı iddiası: Hemşire 7 çocuğu öldürdü


7 çocuğu öldürmek ve 10 çocuğu öldürmeye teşebbüs etmekle suçlanan hemşire Lucy Lytby, mahkemeye çıktı. Hemşire suçlamaları reddederken, davanın 6 aya kadar uzayacağı bildirildi.

İngiltere’nin Chester kentindeki Countess of Chester Hastanesinde hemşire olan 32 yaşındaki Lucy Lytby, 5 erkek ve 2 kız çocuğunun öldürülmesi ve 10 çocuğun öldürülmesine teşebbüsün de aralarında bulunduğu 22 suçlamayla Manchester Crown Mahkemesi’ne çıktı.

Başsavcı Nick Johnson K.

Çocuklar zehirlendiğinde Lucy Lytby görev başındaydı.

Buna dayanarak soruşturmayı başlatan polis, 2015-2016 yılları arasında iki çocuğun insülinden hayatını kaybettiğini, iki çocuğun da insülin zehirlenmesi yaşadığını belirledi.

Başsavcı Johnson, kimsenin yenidoğan ünitesindeki bebekleri zehirleyebileceğine inanmadığını söyledi. “Lucy Lytby, çocuklar zehirlendiğinde görevdeydi ve zehirleyenin o olduğunu iddia ediyoruz. İddiaya göre, delillerden çıkarılabilecek tek makul sonuç, birisinin bu çocukları kasıtlı olarak insülinle zehirlediğidir.” dedi.

İngiltere'de kan pıhtısı iddiası: Hemşire 7 çocuğu öldürdü #1

Hava enjekte edilir

Başsavcı Johnson ayrıca çocuklara bazen hava enjekte edildiğini veya insülin veya fazladan süt verildiğini söyledi.

Mahkeme salonunda jüriye iddia edilen olayların yaşandığı süre içinde görev yapan hemşirelerin listesini gösteren Johnson. Genel olarak, resmin net olduğunu söylüyoruz. Bu bir kaldırma işlemidir. Bu vakadaki olayların çoğu gece vardiyalarında meydana geldi. Ama Libby gündüz vardiyasına geçtiğinde, ölümler o zaman dilimine kaydı. Hastanedeki 17 çocuğun durumu kötüleştiğinde Lytby görev başındaydı.” İfadeler kullanın.

Savcı Johnson ayrıca hemşire Litby’nin bazı çocukları üç kez öldürmeye çalıştığını ancak başaramadığını da sözlerine ekledi.

İngiltere'de pıhtılaşma önleyici iddia: Hemşire 7 çocuğu öldürdü #2

Ailelerini sosyal medyada aradılar

Polis kayıtlarında hemşire Litby’nin sosyal medyada hayatını kaybeden çocukların ailelerini de aradığına dikkat çeken Johnson, şunları kaydetti: “Letby’nin çocukların aileleriyle ilgilenmesi, kanıtlar ortaya çıktıkça konunun başka bir yönünü gündeme getiriyor. Bunun alışılmadık bir ilgi olduğunu düşünüyoruz.” bir açıklama yaptı.

İHA’da yer alan habere göre Hemşire Letby, kendisine yöneltilen suçlamaları reddederek davanın 6 aya kadar sürebileceğini belirtti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın