medyauzmani.com

İlkokula başlamadan önce kepçe kulak estetiği yapılmalıdır.


Vücudun genel işleyişinde sorun oluşturmayan, estetik ve psikolojik rahatsızlığa neden olan “temiz kulak” görüntüsü, modern tıbbın gelişmesiyle birlikte çalışma imkanı sağlamaktadır. Bu yaygın sorunun özellikle okul çağındaki çocuklarda psikolojik rahatsızlıklara neden olduğunu ifade eden Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Milestone Üyesi Başak Cepinar Esser, “temiz kulak” estetiğinin memnuniyet oranı yüksek bir cerrahi işlem olduğunu belirtti.

“Dikişlerle şekillendirmeyi tavsiye ederim”

Okul çağındaki çocukların psikolojisini olumsuz etkileyen ve görsel olarak rahatsız edici olan kulak kepçesi görüntüsü hem çocuklarda hem de yetişkinlerde özgüven eksikliğine neden olur. Pek çok kişi ve ebeveyn, modern tıbbın olanaklarından yararlanarak plastik cerrahiye yöneliyor. Psikolojik sorunların ve özgüven eksikliğinin önüne geçmek için KBB uzmanı Dr. Öğretmen Üye Başak Cepinar Esser, “Ameliyat kıkırdaktan bir parça çıkarılarak veya kıkırdaktan bir parça çıkarılmadan sadece dikiş atılarak iki şekilde gerçekleştirilir. Her iki yöntem de başarılı olsa da kıkırdak yerinden çıkarıldığı için daha fazla dikiş atılmasını öneriyorum. kulak yol açar Bazen yan etkiler meydana gelebilir. dedi.

“Geceleri uyurken tenis bandı takılmalı”

Kulak arkasında dikiş ve kesilerin varlığının herhangi bir estetik rahatsızlık yaratmadığına dikkat çeken Dr. Çapınar, kulak sargısının 7-10 gün süreyle yapıldığını belirtti. Cepinar sözlerine şöyle devam etti:

“İlk 2-3 ay ameliyattan korunmak için gece tenisçi giyilmesi gerekiyor. Ameliyat kulak başına yaklaşık 30-40 dakika sürüyor. Hasta uyumadan ancak kulağı uyuşturarak yapılabilen bir ameliyat. lokal anestezi ile.” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın