medyauzmani.com

İBB Hearse ile uyuşturucu taşıyan 3 kişi tutuklandı


Adana’da 144 kilogram ve 550 gram esrar içeren İBB raporunda iki kişi ve olayla ilgili olarak bir kişi tutuklandı. Şüphelilerin ifadeleri ortaya çıktı.

Türk polisi uyuşturucuyla mücadele operasyonlarını sürdürürken Adana’da olağandışı bir durum ortaya çıkardı.

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) karayolu üzerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) cenaze arabasında 144 kilo 550 gram esrar bulundu.

Aracın sürücüsü Benjamin S. formülasyonlar.

3 şüpheli tutuklandı

H tutuklandı. K. Diyarbakır’da diğer şüpheliler, Adana Adliyesi’nde Nöbetçi Sulh Ceza Hakimi tarafından tutuklandı.

İfadeleri ortaya çıktı

Ekipler tarafından ifadesi alınan cenaze aracı sürücüsü 44 yaşındaki Ersin E, yaptığı açıklamada, İstanbul Belediyesi Şehirlerarası Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü’nde 10 bin lira maaşla cenaze aracı sürücüsü olduğunu ve NB, İstanbul belediyesinde de şoför olan Grand, söyle ona. “Diyarbakır’a gidersen Diyarbakır’dan esrar gelir. İhtiyacı olan varsa işi yapar. Diyarbakır’a gittiğinde beni ara, istersen o kişinin numarasını vereyim.” Dediğini söyledi.

“Borçlarımı ödeyeyim, bir kez olsun bu işi yapalım”

Ersene E. anlatıyor. “NB’de Benjamin’e uyuşturucu ticaretini anlattım. Borçlarımı ödeyelim de bu işi bir kere yapalım dedi. 8 Ekim’de İstanbul’un belirli bölgelerinden 5 cenaze toplayıp 19.00 sıralarında İstanbul’dan ayrıldık. Cenazeleri Nevşehir’de yapıldı, Kayseri, Adana ve Şanlı Urfa ve Diyarbakır’a gidiyorduk.

İMM 2 doz uyuşturucu taşıyan 3 kişi tutuklandı

“İBB şoförüne Diyarbakır’a geleceğimizi söyledim”

Daha önce İBB’de şoförlük yapan NB’den aldığım telefon numarasını aradım ve Diyarbakır’a geleceğimizi söyledim. Cenazeleri sırayla bıraktıktan sonra son cenazeyi 9 Ekim’de Diyarbakır’da gerçekleştirdik. Daha sonra kendisini David olarak tanıtan, telefonla iletişim kurduğum kişiyle tanıştık. David bize eşyaların ot olduğunu, 85 kilo olduğunu, onu İstanbul’a götürdüğümüzde bize 100 bin lira nakit vereceğini söyledi. Telefonumdan siteye girdim. Mekana girdikten sonra sağ taraftan yaklaştık ve marihuana poşetlerini ve poşetlerini yattığımız bölüme yükledi, 100.000 lira dediği poşeti verdi ve hemen çıktı.

“Benjamin 85 bin lira aldı, ben 15 bin lira aldım”

Diyarbakır’dan ayrılmadan önce kenevir kokusu yayılmaya başlayınca bu çanta ve poşetteki esrarı arabanın arka kargo bölümüne aldık. Benjamin madeni paraları sayarken biz yolumuza devam ettik. Ve borcu olduğu için benim bilgimle 85 bin lira aldı, ben de 15 bin lira aldım.” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın