medyauzmani.com

Hüseyin Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na başörtüsü desteği


Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurucularından Hüseyin Çelik, Kılıçdaroğlu’nun başörtülü görünümünü onaylayarak, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ayağa kalktığı için selamlıyorum” dedi.

Başörtüsü tartışmaları siyaset sahnesinde hala sıcak.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsünü yasal hale getireceğimizi açıklamasının ardından hem destek hem de tepki geldi.

Birçok CHP’li ve partiye yakın medya, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ayrılmasının gerekli olmadığını belirtirken, bazı siyasilerin desteğini aldı.

Hüseyin Çelik’ten bir destek daha geldi.

Bu tartışmalar sürerken AKP’nin kurucularından biri tarafından bir açıklama daha yapıldı. Eski Eğitim Bakanı Prof. Hüseyin Çelik’ten geldi.

TV5 kanalında yayınlanan “Sahne Arkası Ankara” programına katılan Hüseyin Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu’nun tesettürle ilgili açıklamalarına destek verdi.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu selamlıyorum.

Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptıklarının takdiri hak ettiğini söyledi. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu kardeşim dedi ki; Bu tesettür meselesi veya tesettürlü umuma açık yerlerde çalışma meselesi Türkiye’de bir ihtilaf, münakaşa veya ayrılık meselesi olarak görülüyorsa, yarın iktidar değişiminde bu meseleyi eskiye döndüreceğimize dair propaganda ve iddia varsa, bir kanun teklifi hazırlayalım ve bu sorunu kanunla çözelim. bir teklifte bulundum. Bunu çok saygıdeğer buluyorum ve bu nedenle Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu selamlıyorum.” dedi.

Hüseyin Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na başörtüsü desteği

Arink ve Jules’u da destekledi.

İlk olarak, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü konusundaki açıklamaları,Memnun olmanız gereken olağanüstü bir gelişme.bir açıklama yaptı.

Gül’ün ardından eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’tan açıklama geldi. Sana gostereyim, Kılıçdaroğlu valilerden özür diliyor ve bir daha yapmayacağını söylüyor. dedi.

Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü ile ilgili açıklamalarına Abdullah Gül’den destek

Bülent Arınç’tan perdeden çıkan Kılıçdaroğlu’na destek

Hüseyin Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na başörtüsü desteği #2

Hüseyin Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na tesettür desteği #3

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın