medyauzmani.com

Hatay’da bir sokak sanatçısı yüzüne şişe kırarak “Sana vurduk mu?” diye sordu.


Sokak sanatçısı Yusuf Karagündüz, iki kişinin şişeli saldırıya uğraması sonucu yaralandı. Karagündüz, saldırının hangi şarkıyı istediğini bilmediğini söylediği kişiler tarafından kasten yapıldığını iddia etti.

Hatay’ın Antakya ilçesi sokaklarında grubuyla müzik yapan 26 yaşındaki klarnetçi Yusuf Karagündüz, 8 Ekim Cumartesi günü gece iki kişiyle tartıştıktan sonra saldırıya uğradı.

Bu saldırının hangi şarkıyı istediklerini bilmediklerini söyleyen iki kişi tarafından gerçekleştirildiğini öne süren Karagündüz, şikayetçi oldu. Gözaltına alınan 2 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

“O kısmı bilmiyorum dedim.”

Karagündüz, bir yıldır Antakya’da klarnet çalarak canlı müzik bestelediğini söyledi. “Canlı müzik yaptığım sokaktan geçen iki kişi benden bir parça çalmamı istedi. Ben de o parçayı bilmediğim için ben de çalamayacağımı söyledim. Saat 00.00 sıralarında canlı müziği bitirdik ve eşyalarımızı topladık. bizim şeylerimiz.

“Aldığı şişeyle kafama iki kez vurdu”

Arkadaşlar aynı sokakta otururken bilmediğim kısmı isteyen iki kişi geçti ve geçerken bana baktılar. O sırada eve gitmek için motosikletle beni bekleyen arkadaşımın yanına gitmek için ayağa kalktım. O sırada bir kişi arabayı çalıştırdı ve geri dönmeye başladı.

Arabanın bana doğru geldiğini fark ettim ve arabanın yanına gittim. Diğer arkadaşı yolun ortasında durmuştu. O da geçmek için izin istedi ve birdenbire tarif edilemez bir şekilde küfretmeye başladı. Bir anda neden küfür ettiğini sordum ve o sırada araç kullanan arkadaşı el frenini çekti ve eline aldığı şişeyle başıma iki kez vurdu.

Hatay'da sokak sanatçısı suratına şişe kırarak sormuş:

“Bana muştalarla saldırmaya çalış”

Birden yüzüm kanla kaplandı. Arkadaşıma gitarist dedim. Bana doğru koşarak geldiklerinde arabaya binerek kaçmaya çalıştılar. Arabanın camını yumruklamaya başladım. O sırada o adamlardan biri elinde pirinç yumrukla bana saldırmaya çalıştı ama gitarist arkadaşım bunu yapmasını engelledi. Biri kaza yerinden kaçtı, diğeri araçta kaldı ve o sırada çevredeki vatandaşlar ile o kişi arasında çatışma çıktı.” dedi.

Hatay'da sokak sanatçısı yüzüne şişe kırarak sordu:

Dediler ki: Sana vurduk mu?

Karagündüz, polisin olay yerine gelmesiyle 2 kişinin gözaltına alındığını söyledi.Hastanedeki tedavimin ardından ifade vermek için karakola gittim, burada bu insanlarla tanıştık. Bana şişeyle vuran dedi ki: Abi ben bir şey hatırlamıyorum, sarhoştum.

Vurduk mu sana onu sokakta müzik yapan biri olarak tanıyoruz. ‘Biz böyle bir şey yapamazdık’ dediler. Ama ben karakola o kişiye şikayette bulundum ve gereğini yapmak istiyorum ve takipçisi olacağım.” dedi.

Yüzde yaklaşık 10 dikiş

DHA haberine göre; Yüzünde 10’a yakın dikiş bulunan ve uzun bir tedavi sürecinden geçen Karagündüz, bu ve benzeri olayların bir daha yaşanmamasını diledi.

Hatay'da sokak sanatçısı yüzüne şişe kırarak sordu:

Hatay'da sokak sanatçısı yüzüne şişe kırarak sordu:

Hatay'da sokak sanatçısı yüzüne şişe kırarak sordu:

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın