medyauzmani.com

Hareket halindeyken mutfak bıçaklarınızı düzgün bir şekilde paketleyerek keskin tutun. İşte nasıl

Keskin bir şef bıçağı mutfakta çok değerlidir ve aldığınız markaya göre pahalı bir bıçaktır. Yeni bir daireye veya eve taşınıyorsanız, mutfak gereçlerinizin geri kalanıyla birlikte saklarken şefinizin bıçağına nakliye sırasında zarar vermediğinizden emin olmak isteyeceksiniz.

CNET Taşıma İpuçları logosu

Diğer aletlerle birlikte bir kutuya konulan gevşek bıçaklar birbiriyle çarpışarak körelmiş ve kırılmış bıçaklara neden olabilir. Rochester Üniversitesi Tıp Merkezi’nin açıkladığı gibi, kör bıçaklar yalnızca daha az etkili olmakla kalmaz, aynı zamanda sizin için daha büyük bir risk oluşturur çünkü malzemeleri doğramak ve doğramak için daha fazla güç gerekir, bu da kayma riskini artırabilir. Mutfak bıçaklarınızı düzgün bir şekilde paketlemek ve taşımak için hepsini çöpe atmanın ve günlük olarak çağırmanın ötesine geçmeniz gerekir.

Mutfak bıçaklarınızı her zamanki gibi kıymıksız ve keskin tutmak için nasıl paketleyeceğiniz ve paketleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Etkileyici daha fazla tavsiye için işte 2023’ün en iyi taşıyıcıları.

Mutfak bıçaklarını yüklemek için aletleri toplayın

Öncelikle, bıçaklarınızı güvenli bir şekilde paketlemek için ihtiyacınız olan malzemeleri toplayın:

  • Gazete veya ambalaj kağıdı
  • yapışkan bant
  • Bunları tanımlamak için işaretleyici veya kalem

Ardından, paketlemeden önce bıçaklarınızı türlerine göre gruplandırın

Biftek bıçaklarını, kasap bıçaklarını ve şef bıçaklarını tek bir pakette karıştırmayın. En iyi durumda tutmak için paketlemeden önce bıçaklarınızı boyuta ve türe göre gruplandırın.

Bıçaklarınızı monte ettikten sonra paketleyelim

Taşıma sırasında hasar görmesini önlemek için mutfak bıçaklarınızı nasıl paketleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Düz bir yüzeye iki ila üç sayfa gazete veya ambalaj kağıdı koyun. Bıçağa sayfanın köşesine yakın bir açı verin. Düzgün sarmak için sayfanın köşesi ile bıçak arasında yeterli boşluk olmalıdır.

Kağıdı köşeden yuvarlamaya başlayın ve ilk bıçağı tamamen döndürün. Birinci bıçağı kapattıktan sonra ikinci bıçağı birinci bıçağın aksi yönüne bakacak şekilde yanına yerleştirin. Tüm sayfa sarılıncaya ve koli bandıyla sabitlenene kadar tekrarlayın. “Kodları” ambalaj kağıdına yazın ki paketi açan herkes dikkatli olması gerektiğini bilsin.

Ekstra yastıklama için paketin tamamını balonlu naylonla kaplayabilirsiniz.

Bıçaklarınızı paketledikten sonra hareketli bir kutuya koyun.

Alternatif olarak bıçak tutucuyu tamamen sarabilirsiniz.

Bıçaklarınızı ahşap bir saklama bloğunda saklıyorsanız ve her bıçağı kağıda sarmak için zaman ayırmak istemiyorsanız, sarmanın daha kolay bir yolu var: Tüm bıçak bloğunu ambalaj kağıdına sarın ve bitirdiniz.

Bu yöntem, bıçaklarınızı ayrı ayrı paketlerseniz korumazken, bıçak bloklarındaki en büyük darbe, tahta dilimlerin bıçakları köreltebilmesidir. Bıçaklarınızı ciddi hasar riski olmadan paketlemenin hızlı ve kolay yolu. Shrink filmini çıkardıktan sonra bıçaklarınız ayrılır ve kullanıma hazırdır.

Daha fazla taşıma ipucu için, ağır kutuları ve mobilyaları nasıl kaldıracağınız ve serbestçe hareket edenleri nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

kaynak bağlantı

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın