medyauzmani.com

Hamilelikte Musluk Suyu ve Soğuk Su İçmek Zararlı Mıdır?


Hamilelik sırasında musluk suyu içmenin genellikle ciddi sonuçları vardır. Ayrıca uzmanlara göre hamileler sıcak veya soğuk su tüketimine dikkat etmeli ve aşırı sıcak veya soğuk su tüketmemeye özen göstermelidir. Araştırmalar, günde 8 bardaktan fazla ılık su içen kadınların doğumda daha sağlıklı olduklarını göstermiştir.

Hamilelikte musluk suyu içmek zararlı mı?

Ebeveynler tarafından en sık sorulan sorulardan biri de musluk suyu içmenin zararlı olup olmadığıdır. Ne şanssızlık Musluk suyunda klor Uzmanlar tarafından tavsiye edilmez. Bağırsaklara zararlıdır ve uzun süreli musluk suyu tüketimi ile enfeksiyona neden olabilir. Ancak evde pH değeri 7-8 olan suyun yokluğunda musluk suyu tüketmenin bir zararı yoktur.

Önemli ipucu: Evde hazır suyunuz yoksa musluk suyunu bir süre kaynatıp daha sağlıklı hale getirmek için buzdolabına koyabilirsiniz.

Hamilelikte musluk suyu içmek

Hamilelikte bol su içmenin faydaları

Birçok uzmanın önerdiği gibi, hamile kadınlar için bol su tüketmenin faydaları saymakla bitmez. Araştırmalara göre, daha fazla su tüketen hamile kadınların beyni ve nöronları daha iyi çalışıyor. Doktora hazımsızlıktan şikayet eden hamilelerin daha az su tükettiği bilinmektedir.

Soğuk su içmek çocuğa zarar verir mi?

En büyük yanılgılardan biri hamilelikte soğuk su içmenin bebeğe zararlı olduğu inancıdır. Hatta bazı inanışlara göre soğuk suyun bebeğin düşmesine neden olduğuna inanılır. Ancak bu algı tamamen yanlıştır. Ancak bağışıklık sistemi zayıf olan kadınların kolayca hastalanmamak için mümkün olduğunca soğuk sudan kaçınmaları önerilir.

Hamilelikte sıcak ve soğuk su tüketimi

Uzmanlara göre sıcak veya soğuk su alımı tamamen hamile kadının bağışıklık düzeyine bağlıdır. Bir kişinin bağışıklığı iyi değilse, ilk soğuk su tüketiminde hastalanabilir ve istemeden çocuğunun sağlığını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle soğuk ve sıcak su ile aşırıya kaçmamakta fayda var.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın