medyauzmani.com

Haberler.. Sözleşmeli personel ne zaman gelecek? Sözleşmeli çalışanlara müjde!


Geçtiğimiz günlerde kadroya dahil olmak isteyen sözleşmeli çalışanlarla yakından ilgili gelişmeler yaşandı. İstihdam konusunda son açıklama Bakan Bilgin’den geldi. İşte o açıklamadaki detaylar…

Sözleşmeli çalışanlar için çalışanların iyi niyeti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sözleşmeli çalışanlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, mevsimlik işçi ve taşeron atamalarının gündemlerinde olduğunu belirterek, “Tamamlanmak üzereyiz. Önümüzdeki günlerde kamuoyuna yansıyacaktır.” İfadeler kullanın.

“İlk ilgileneceğimiz dosya dosyadır. Talep üzerine çalışanların haklarını sağlayacağız. Haklarından mahrum bırakılanların bir kısmının kendilerine vereceğini söyledi.” Bu kapsamda bakanlık bünyesinde özel bir ekip oluşturuldu.

Takım sıralamayı bitirmek üzere. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte halktan işçilere geçişin şartları da netleşecek. Yaklaşık 600.000 kamu sektörü müteahhiti bulunmaktadır. İstihdam çalışmalarının belirli bir dönemde işe başlayanları veya belirli işyerlerinde bulunanları kapsayabileceğinden bahsedilmektedir. Ancak, personelin kapsam ve içeriği, yönetmelik taslağının Meclis’e sunulmasından sonra yapılacak çalışmalarla netleştirilecektir.

Sözleşmeli personel ne zaman gelecek?

Son olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Emniyet Müdürü Ali Yalçın’ın görüşmesinde müteahhitlik kadrosu konusu gündeme geldi. Bu toplantıda 4/C’den 4/B’ye sözleşmeli çalışanların hizmet süresinin tamamı dikkate alınarak eğitim durumlarına uygun kadrolara transferleri talep edildi. Çalışmalar bu ay içinde tamamlanacak. Ekimde Meclis gündemine alınması bekleniyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın