medyauzmani.com

Göz çevresi sorunlarına dikkat! – Sağlık Haberleri


Blefaroplasti adı verilen blefaroplasti ile göz çevresindeki torbalar ve sarkmış cilt fazlalıkları alınır. Blefaroplasti yani göz kapağı cerrahisi operasyonları, oftalmolojinin dalı olan oküloplastik ünite tarafından tedavi edilebilmektedir. Bu tedaviyi yapan birime okuloplastik cerrahi, bu operasyonları yapan göz doktoruna ise oküloplastik cerrah denir. Oküloplastik cerrah, oftalmoloji alanında özel eğitim almış ve göz, göz kapakları, çevredeki kas dokusu, yağ dokusu ve cilt hakkında yeterli bilgiye sahip olan kişidir. İster kozmetik ister hastalık nedeniyle olsun, göz kapağı ameliyatlarından birinci derecede sorumlu kişidir.

Blefaroplasti. Alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağları, sarkmış ve kırışmış cildi alarak kişiye genç ve canlı bir görünüm kazandırmanın yanı sıra göz kapaklarındaki kırışıklıkları gidermede en etkili işlemdir. Göz çevresindeki diğer kırışıklıkları gidermek veya kaşı kaldırmak için ek işlemler gerekir. Blefaroplasti, tek başına veya yüz germe, kaş kaldırma, kırışıklıklara yağ enjeksiyonu, lazer tedavisi, Botox uygulaması, yüz gençleştirme gibi birçok işlemle birlikte yapılır. Göz çevresi yaşlanma ve yüzdeki bozulma belirtilerinin erken ortaya çıktığı ve en çok dikkat çeken bölgedir. Göz çevresindeki problemler ise kişiyi daha yaşlı ve yorgun gösterir, gözlerin canlılığını ve canlılığını azaltır.

Üst göz kapağındaki sarkma, sarkma ve eğilme oluşumları sadece görme duyusunu bozan kozmetik değil, aynı zamanda görmeye engel oluşturarak görmeyi de bozan durumlardır. Bu nedenle hastalarımız özellikle ameliyattan sonra onları görünce kendilerini rahat hissederler. Alt göz kapağındaki şişlik ve kistler ve gevşek deri görme için çok etkili olmasa da çok ileri vakalarda göz kapağı konturunun bozulmasına ve yırtılma sorunlarına neden olurlar. Blefaroplasti çok başarılı bir müdahaledir ve deneyimli eller tarafından kullanıldığında görmeyi de azaltır. Ameliyatlar iz bırakma gibi sorunlara yol açmayacak şekilde estetik olarak yapılır. Bu nedenle göz kapağı ameliyatı olan kişinin bunu gizleme endişesi yaşamasına gerek yoktur. Göz kapağı probleminden kurtulan hasta, yıllar sonra küçük ve etkileyici bir göz çevresi ve görünüme sahip olmanın rahatlığını yaşar.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın