medyauzmani.com

Giovanni Gudetti’den Seviye İtirafı – Voleybol Haberleri


Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası çeyrek final maçında ABD’ye 3-0 yenilen kadın voleybol milli takımımız turnuvaya veda etti.

Antrenör Giovanni, maç sonrası yaptığı açıklamada, “ABD’yi tebrik ediyorum. Turnuvanın en iyi oyununu bugünkü maçta sergilediler. Tabii ki olimpiyat şampiyonu oldukları için böyle oyunları oynamayı çok iyi biliyorlar. çok baskı altında.Nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum ama turnuva bizim için tarafsızdı.Turnuvanın bizi çok üzmediğini söyleyebilirim.Tayland dışında iyi oynadığımız bir maçtı, ama altımızdaki tüm takımları yendik ve üstümüzdeki takımlara yenildik.Sanırım işimizi yapıyoruz ama dünyanın en üst düzey takımlarıyla rekabet etmenin bazı eksikliklerimiz olduğunu düşünüyorum.”

Ostendage: İyi bir oyun oynamadık

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Östundağ maç sonunda yaptığı açıklamada, “Bugün turnuvayı çeyrek finalde bitirdik. Çeyrek finale çıktık, ilk sekize girdik ama yarı final vizesi alamadık. Biz de iyi bir maç oynamadık. Takımımıza, ülkemize, bize yakışmayan voleybol oynadık ve bunu kabul ediyoruz. Bu yüzden üzgünüz ama umarım gelecek yılki Avrupa Şampiyonası Kulüpler Dünya Şampiyonası’nı başlatır. Çok genç bir takım, geleceği olan bir takım. İyi yerlerde de başarılı olacağına inanıyorum.”

Turnuvanın organizasyonu hakkında da konuşan Ostendage, şunları söyledi:

“Bu çok kötü bir organizasyon, ben değil ama tüm taraflar dedi ki, otelden salona 50 dakikada geldik. Burası Polonya’daki üçüncü şehrimiz, Gdansk, ód ve bugün Gliwice’deyiz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın