medyauzmani.com

Gerginlik devam ederse tahıl şeridi zarar görebilir


Tarım ve Orman Bakanı Kirichi, Rusya ile Ukrayna arasında son günlerde artan gerilimi değerlendirdi. Bakan Kirishi, “Tahıl koridorunun etkisinden endişe duyuyoruz.” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekar Kreishi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Rusya ve UkraynaHap na arasındaki gerilimi artırır KridoronKirişci etkileyebileceğini belirttiSavaş olduğu gibi devam ederse tehlike var, herkes endişelenmeli. dedi.

“Bu, dünyanın dikkate alması gereken bir konu.”

Vahit Kirişçi, Biri bir yere saldırıyor, diğeri karşılık veriyor ve hiçbirimiz yanıtın nerede olacağını bilmiyoruz. Ancak bu, dünyada dikkat edilmesi gereken bir konudur. dedi.

Fahit Krishi: Stres Devam Ederse Tahıl Koridoru #1 zarar görebilir

Tahıl hattından geçen gemi sayısı 304’e ulaştı.

Tahıl geçidinden geçen gemi sayısının 304 olduğunu, taşınan tahıl miktarının 6 milyon 900 bin tonu aştığını ve 7 milyon tona yaklaştığını belirten Kirishi, gübrelerden de bahsetti. Şu anda henüz bir önlem alınmadı, bekliyoruz ama şimdi stratejik noktalara saldırı var. Tabii ki bizim için büyük bir tehlike, limanların güvenli olmadığı bir ortamda tahıl yolu kaçınılmaz olarak zarar görebilir. dedi.

7 milyon ton ürün kaldırıldı

buğday KridoronBakan Krishi, bölgeden yaklaşık 7 milyon ton ürün çıkarıldığını belirterek, saldırılar sonrasında tahıl koridorunun zarar görebileceğini söyledi.

Bakan Kirishi, tahıl koridorunun genişletilmesinde olumsuz bir durum olmadığını belirterek, uygulamanın devamının o günün koşullarına bağlı olacağını vurguladı.

Fahit Krishi: Gerginlik devam ederse 2 numaralı tahıl reyonu zarar görebilir

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın